Avrupa’daki yatırımcılar 7 aydır Bitcoin satıyor

Kriptocat Haber Editörü
Avrupa’daki yatırımcılar 7 aydır Bitcoin satıyor

İsveç merkezli Bitcoin yatırım eseri yatırımcılara daha az bir komiteyle kripto para süreci gerçekleştirme imkanı sunuyor. Ortalama fiyat fiyatlarını ise Bitfinex, Bitstamp ve OKCoin kripto Borsalarından sağlıyor.

Bloomberg’in bilgilerine nazaran, 985 milyon euro bedelindeki eser bu sene 360 milyon euroya yakın kayıp yaşadı. Yatırım eserini çıkaran Coinshares ise çıkışların büyük ihtimalle kar realizasyonu yapan yatırımcılardan kaynaklandığını belirtiyor.

Avrupa'daki yatırımcılar 7 aydır Bitcoin satıyor

Bitcoin cuma günü 42 bin dolara kadar yükseldikten sonra Çin’in kripto para madenciliğine kısıtlama haberleriyle birlikte haftasonu 31 bin dolara kadar gerilemişti. Yeni haftaya yükselişle başlayan Bitcoin toparlayarak 38 bin 500 dolara kadar tırmandı.

Ethereum da haftasonu 1.800 dolara geriledikten sonra pazartesi günü yüzde 20’ye yakın yükselişle 2 bin 400 dolar civarında süreç görüyor.

Bloomberg Galaxy Kripto Para Endeksi ise pazartesi günü neredeyse yüzde 5 üstte.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.