Artık Yapı Kredi Mobil ile Kripto Para Platformlarına Para Gönderilebilecek

Kriptocat Haber Editörü
Artık Yapı Kredi Mobil ile Kripto Para Platformlarına Para Gönderilebilecek

Bugün, Yapı Kredi tarafından kripto para birimi kullanıcılarına yönelik önemli bir adım atıldı. Artık, kripto para birimlerinin ticaretinin yapılabildiği bazı platformlara bankanın mobil uygulaması yoluyla doğrudan para aktarılabilecek.

Yapı Kredi Mobil ile bu iki Türk kripto para borsasına doğrudan para gönderilebilecek

Türkiye’nin popüler Bitcoin ve altcoin borsalarından olan BtcTurk ve Paribu kullanıcıları, kripto varlıklarla işlem yapmak için paralarını IBAN veya hesap bilgisiyle borsaya aktarıyor. Ancak Yapı Kredi’nin mobil uygulamasındaki yeni özellik ile kullanıcıların bu tarz işlemlerle uğraşmasına gerek kalmayacak. Doğrudan ve 7/24 para gönderilebilecek.

Yapı Kredi’yi kullanan kripto yatırımcılarının borsalara para göndermesi için “Kripto Platform İşlemleri” sekmesinden BtcTurk veya Paribu’yu seçip gönderecekleri miktarı girmeleri yeterli olacak.

Yapı Kredi’nin COO’su Cahit Erdoğan, “Dijitalleşme, tüm dünyada alışkanlık ve rutinleri değiştiriyor. Bununla birlikte teknolojinin gelişmesi ve dijitalleşme hızının artmasıyla birlikte varlık kavramı da giderek şekil değiştirdi,” diyerek bu alanda attıkları hamlenin nelere dayandığını açıkladı.

“Yapı Kredi olarak tüm bu gelişmeleri yakından takip ediyor, dijital alandaki yatırımlarımızı müşterilerimizin ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda son teknoloji ve trendlere göre şekillendiriyoruz. Dijitalleşen günümüz dünyasında artık kullanıcılar diledikleri bankacılık hizmetine, diledikleri zaman ve mekânda en hızlı ve konforlu şekilde ulaşmak istiyor. Bu kapsamda Yapı Kredi’nin dijital kanallarına bir yenilik daha ekledik. Artık kripto varlık platformlarına para transferi hizmetimizle, Türkiye’de kripto para alım-satımı yapılabilen Btcturk ve Paribu borsalarına Yapı Kredi Mobil aracılığıyla hesaptan direkt para gönderilebilmesini sağlıyoruz. Bundan sonraki süreçte de dijital bankacılık alanında örnek ve öncü konumumuzu sürdürerek yeni teknolojileri en kullanışlı şekilde müşterilerimizin hizmetine sunmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullanıyor.

Birçok kurum kripto paralara yönelik hizmet sağlama çabasında

Kripto paraların gerek ülkemizde gerekse dünyada git gide popülerleşiyor olması, birçok şirketin de bu duruma uyum sağlama gerekliliğini hissetmesine neden oldu. Kriptokoin.com olarak geçtiğimiz yılın Eylül ayında da bildirdiğimiz üzere, Yapı Kredi’nin sunduğu bu özellik Akbank’ın mobil uygulamasında da sunulmuştu. Kullanıcılar yine uygulamadan para yatırmak veya çekmek istedikleri platformu seçip Akbank hesaplarından diledikleri işlemi gerçekleştirebiliyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.