Araç Sigorta Şirketi Metromile, Bitcoin (BTC) ile Prim Ödemelerine İzin Veriyor

Kriptocat Haber Editörü
Araç Sigorta Şirketi Metromile, Bitcoin (BTC) ile Prim Ödemelerine İzin Veriyor

Mil başına ödeme yapan bir araç sigorta şirketi olan Metromile, Bitcoin (BTC) ile prim ödemelerine müsaade vereceğini duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Metromile, poliçe sahiplerinin tezleri için kripto almalarına müsaade verecek. Ek olarak firma, yılın bu çeyreğinde 10 milyon dolarlık Bitcoin satın almayı planlıyor.

Şubat ayında SPAC muahedesi ile halka açılan Metromile payları, Nasdaq’ta süreç görüyor.

Şirket, sürüş davranışı ve araç kullanışına nazaran bir prim belirleyebilmek için araç içi teşhislerini GPS ile birleştiren telematik teknolojisini kullanıyor. Bu teknoloji sayesinde düzgün şoförlerin, makûs şoförleri sübvanse etmesinin önüne geçiliyor.

Metromile CEO’su Dan Preston, gerçekleştirdiği açıklamada, Bitcoin’i benimsemenin kendileri için epey doğal bir adım olduğunun altını çizdi:

“Bitcoin, müşterilerimize bir seçenek sunabilme ismine attığımız doğal bir adımdır. Mevzuyla ilgili olarak potansiyel bir oynaklık kelam konusu olacak, fakat bu biçimde süreç yapmamızın kıymetli bir adım olduğunu düşünüyorum.”

Preston, bu benimseme süreciyle birlikte, müşterilerinin güçlü talebinin de karşılandığına inanıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.