Apple, Kripto Para Konusunda Deneyimli Bir Yönetici Arıyor

Kriptocat Haber Editörü
Apple, Kripto Para Konusunda Deneyimli Bir Yönetici Arıyor

Apple’ın açmış olduğu yeni iş ilanı, şirketin kripto paralar ile ödeme hizmeti için çalışma yapmaya başladığı spekülasyonlarına neden oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Apple’ın yayınladığı iş ilanında “dijital cüzdanlar, BNPL, Süratli Ödemeler, kripto para ünitesi üzere alternatif ödeme sağlayıcılarında yahut bunlarla birlikte 5 yıldan fazla tecrübeye sahip” bir iş geliştirme yöneticisi aradığını duyurdu.

İş geliştirme konumuna alınacak olan kişi, ödemelerden, cüzdanlardan ve ticaret takımında liderlik etmekten sorumlu olacak. Bununla birlikte alternatif ödeme sağlayıcılarında da iştiraklere liderlik edecek. İlanda şu kelamlar yer alıyor:

“Bu konum, ortakların araştırılması, ticari mutabakatların müzakere edilmesi ve kapatılması ve yeni programların başlatılması da dahil olmak üzere iş geliştirmeden sorumlu olacaktır.”

Apple’ın açmış olduğu iş ilanında, kripto para üniteleri ve dijital cüzdanlar vurgusu son derece dikkat cazip. Yeni işe alınacak olan yöneticinin Apple teknolojileri ile kripto paraların uyumuna yardımcı olabileceği düşünülüyor. Hatırlanacağı üzere Apple, Apple Hisse ile kripto ödemelerine aracılık etmeye başlamıştı. Geçtiğimiz aylarda da Winklevoss kardeşlerin sahibi olduğu Gemini, Apple Pay’e dayanak verdiklerini açıklamıştı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.