Anchorage, Amerika’nın En Eski Bankalarından Biriyle ETH Destekli Krediler Veriyor

Kriptocat Haber Editörü
Anchorage, Amerika’nın En Eski Bankalarından Biriyle ETH Destekli Krediler Veriyor

Anchorage Digital, yaklaşık 200 yıllık bir ABD bankası olan BankProv ile yeni bir paydaşlık yoluyla ETH dayanaklı krediler sağlıyor. Paydaşlık, bilhassa firmalarla çalışan kurumlar için. Anchorage CEO’su Diogo Monica, kripto para ile borç verme alanının Bitcoin’e ek olarak çok çeşitli varlıkları desteklemeye yanlışsız hızlanabileceğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dijital varlık bankası Anchorage, borçlanma ve borç verme araçlarını geliştiriyor ve yeni Ethereum dayanaklı kredilerini kurumsal büyümeye giden yol olarak görüyor.

Firma, 1828’de kurulan (o vakitler The Provident Bank olarak bilinen) BankProv ile ortaklaşa en son kredi eserini piyasaya sürdü. Anchorage, BankProv ABD doları cinsinden ve ETH tarafından desteklenen kredi limitlerini genişletirken, ETH’yi teminat olarak tutmaya devam edecek.

Borç verme eserinin yapısı yeni değil. Anchorage, Silvergate dijital varlık bankası ile ortaklaşa BTC takviyeli krediler sunuyor. Bu iştirak birebir formda işliyor: Anchorage teminat idaresini yaparken Silvergate kredi limitini ABD doları cinsinden genişletiyor. Anchorage CEO’su Diogo Monica’ya nazaran, ETH ile teminat vermek yeni kapılar açıyor ve BankProv ile paydaşlık farklı bir müşteri tabanını hedefliyor. Bu yılın başlarında The Block ile yaptığı röportajda Monica, borçlanma ve borç vermenin Anchorage’ın en süratli büyüyen iş kolu olduğunu ve öbür bankalarla iştiraklerle genişlemeyi planladığını söyledi.

Borç verme eserinin yapısı yeni değil – Anchorage, Silvergate dijital varlık bankası ile ortaklaşa BTC takviyeli krediler sunuyor. Bu paydaşlık tıpkı formda işliyor: Anchorage teminat idaresini yaparken Silvergate kredi limitini ABD doları cinsinden genişletiyor.

Lakin Anchorage CEO’su Diogo Monica’ya nazaran, ETH’de teminat vermek yeni kapılar açıyor ve BankProv ile iştirak farklı bir müşteri tabanı hedefliyor. Bu yılın başlarında The Block ile yaptığı röportajda Monica, borçlanma ve borç vermenin Anchorage’ın en süratli büyüyen iş kolu olduğunu ve başka bankalarla iştiraklerle genişlemeyi planladığını söyledi. BankProv ile işbirliği planlanan genişlemelerden biridir ve bilhassa kurumsal müşterileri hedefleyecektir.

Alanın Kurumsallaşmasının Devam Ettiğini Gösteriyor

Kurumlar Bitcoin’e yatırım yapmaya başladılar, lakin ETH ve merkezi olmayan finans (DeFi) projelerini benimseme konusunda daha yavaşlar. Monica’ya nazaran, ABD’de ETH takviyeli krediler sunan en eski 10. banka, alanın kurumsallaşmasının devam ettiğinin güçlü bir göstergesi. Monica, şu tabirleri kullandı:

“Silvergate’in yüklü kripto para müşterileri var. BankProv’un ise daha geniş bir klâsik müşteri kümesi var. Münasebetiyle bunu kriptonun ana akım haline gelmesinde bir öbür adım olarak da görebilirsiniz.”

Monica, Bitcoin’in hakimiyeti azaldıkça, kurumların her türlü teminatla kredi sunma muhtaçlığı hissedeceklerini söyledi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.