Analistten Can Sıkan Tahmin: Bitcoin Dumpingi Bu Günlerde Artacak!

Kriptocat Haber Editörü
Analistten Can Sıkan Tahmin: Bitcoin Dumpingi Bu Günlerde Artacak!

Kısa vadeli yatırımcılar, borsalara daha fazla kripto para yatırmaya başladıkça analistlere göre, Bitcoin (BTC) fiyatı düşmeye devam edebilir. Popüler bir piyasa analistine göre, BTC’nin önümüzdeki birkaç gün içinde daha da kötüye gitmesi muhtemel.

Ki Young Ju: BTC fiyatının önümüzdeki günlerde daha da kötüye gitmesi muhtemel

On-chain veriler, Bitcoin yatırımcılarının varlıklarının önemli bir kısmını borsalara yatırmaya başladığını gösteriyor. Sonuç olarak popüler bir analist, kripto paranın fiyatının mevcut seviyelerde kalmasını veya büyük olasılıkla önümüzdeki günlerde dumping sürdürmesini bekliyor. Bitcoin’in fiyatı geçen hafta çılgın bir rollercoaster yolculuğundaydı ve suçun çoğunu Elon Musk üstlendi. Elon Musk ve Tesla, müşterilerin artık BTC ile elektrikli araç satın alamayacaklarını açıkladıktan sonra, lider kripto para sert bir düşüşe başladı.

Analistten Can Sıkan Tahmin: Bitcoin Dumpingi Bu Günlerde Artacak!

Günler içinde, lider kripto para birimi 15.000 dolardan fazla düştü ve 42.000 dolarla yeni bir üç ayın en düşük seviyesine ulaştı. Kısa vadeli fiyat etkisinin yanı sıra Elon Musk’un sözleri, toplumu BTC’nin özellikleri, enerji tüketimi, verimliliği ve daha fazlası hakkında sürekli bir tartışmaya teşvik etti. Bu, özellikle kısa vadede Bitcoin yatırımcıları için daha ciddi aksamalara neden olmuş olabilir. Veri analiz şirketi CryptoQuant, büyük yatırımcıların yani balinaların borsalara BTC yığdığını açıkladı. Sonuç olarak, analitik firmasının CEO’su Ki Young Ju, düşüş eğilimindeki fiyat gelişmelerinin devam edebileceğini öngörüyor. Ki Young Ju konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

BTC, birkaç gün içinde geniş bir aralıkta konsolide olacak veya düşüş eğilimine girecek gibi görünüyor. Ortalama BTC mevduatı miktarı yeniden önemli ölçüde artıyor. Bu oldukça alışılmadık bir durum.

Analistten Can Sıkan Tahmin: Bitcoin Dumpingi Bu Günlerde Artacak!Bitcoin’de Kısa Vadeli HODLer SOPR – Kaynak: Glassnode

Kimler Bitcoin satıyor, kimler ise biriktiriyor?

Glassnode’dan alınan on-chain veriler, BTC’nin fiyatının zirvesinden 20.000 doların üzerinde geri çekildiğini gören bu büyük çaplı düzeltme sırasında, pozisyonlarını elden çıkaranların kısa vadeli Bitcoin yatırımcıları olduğunu gösteriyor. Buna karşılık, HODLers olarak da adlandırılan uzun vadeli yatırımcılar, fiyat geri çekilirken bile birikmeye devam etti. Kısa Vadeli HODLer SOPR’yi (155 günden daha kısa ömürlü UTXO’lu cüzdanlar) inceleyerek, analitik şirketinin verileri, bu tür yatırımcıların son birkaç gün içinde teslim olduklarını ve zararla satış yaptıklarını gösteriyor.

Analistten Can Sıkan Tahmin: Bitcoin Dumpingi Bu Günlerde Artacak!Bitcoin’de Uzun Vadeli HODLer Net Pozisyon – Kaynak: Glassnode

Aynı zamanda, Uzun Vadeli HODLer Net Pozisyon metriği yükseldi ve bu yatırımcıların Bitcoin pozisyonlarını artırdığını gösteriyor. Bitcoin madencileri, Nisan başından beri varlıkları büyüdüğü için satmayı da reddettiler. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Bitcoin madencileri, Ocak ayının sonuna kadar aktif olarak satış yapıyorlardı. Son verilere bakıldığında şimdi durum değişti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.