Analistten Altın Fiyatı İçin Kısa, Orta ve Uzun Vadeli Tahminler: Bu Seviyeler!

Kriptocat Haber Editörü
Analistten Altın Fiyatı İçin Kısa, Orta ve Uzun Vadeli Tahminler: Bu Seviyeler!

Haftanın ilk seansında altın fiyatı, sürekli olarak 1.843 dolar – 1.853 dolar bandından yükseldi. DXY ise hafif bir düşüş yaşadı ve Asya seansının sonunda hafif bir toparlanma gördü. Şu anda, DXY 90.27 ve 90.43 civarında hareket ediyor. Altın yükseldi, çünkü uzmanlara göre, dünyadaki olumsuz haberler fiyatı destekliyor. Deneyimli analist Thang Le’de piyasaları yorumladı ve kritik seviyelere işaret etti.

Deneyimli analist Thang Le: Altın fiyatı için bu seviyelere dikkat!

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere altın fiyatı yükseliyor, çünkü analistlere ve uzmanlara göre, dünyada olumsuz haberler var: İsrail ordusu ile Filistin güçleri arasında Gazze’de zırhlı çatışma; ABD’de geçen hafta TÜFE, tahminin iki katı olarak %4,2 gerçekleşti, Hindistan’daki Covid-19 salgını ve Avrupa, ABD ve birkaç Asya ülkesinde kontrol edilemez gelişmeler… Deneyimli analist Thang Le ise bu ortamda piyasaları yorumladı ve tahminlerini paylaştı. Analiste göre, günlük grafikte altın düşüş eğiliminde (Ağustos 2020’de oluşturuldu). 

Analistten Altın Fiyatı İçin Kısa, Orta ve Uzun Vadeli Tahminler: Bu Seviyeler!

Fiyat bu eğilimin sınırında, ancak analiste göre şu anda ters sinyal yok. Analiste göre, 4 saatlik grafikte ise altın yükseliş eğiliminde (Mart 2021’de oluşturuldu). Thang Le’e göre, altın önemli bir yükseliş eğilimi gösterdi ve maksimum dalga boyu 1.856 dolar/ONS seviyesinde yer alıyor. Thang Le’e göre, altın fiyatları için şimdi dirençler 1.870 dolar/ONS ve 1.900 dolar/ONS seviyesindedir.  Analiste göre, destekler ise 1.835 dolar/ONS, 1.815 dolar/ONS ve 1.790 dolar/ONS seviyesindedir. Sonuç olarak Thang Le’e göre, altın şimdi yükseliş eğilimi gösteriyor ve kısa ve orta vadede ters sinyal yok. Uzun vadede ise analiste göre, altın düşüş eğiliminde kalıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.