Analistler: Altın Fiyatları Zayıf Kalıyor! Bu Seviyeleri Görebiliriz…

Kriptocat Haber Editörü
Analistler: Altın Fiyatları Zayıf Kalıyor! Bu Seviyeleri Görebiliriz…

Altın fiyatları, Çarşamba günü dip-alımlarını çekti ve 1.770 dolar alanı civarında günlük en düşük seviyelerden yaklaşık 20 dolar yükseldi. Analistler altın için şimdi hangi seviyeleri bekliyor? İşte kritik seviyeler ve hedefler…

Haresh Menghani: Bunlar altın fiyatını 1.760 dolar seviyesinin altına çekebilir

FXStreet analisti Haresh Menghani’ye göre, boğalar yeni bahisler koymadan önce 1.800 doların kırılmasını bekliyor. XAU/USD, 1.800 dolarlık seviyeyi geçme mücadelesine devam ediyor. Haresh Menghani konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Perşembe günü ABD’den gelecek önemli bir ekonomik veri yok. Dolayısıyla, boğaların momentumdan yararlanıp yararlanamayacakları veya emtianın 1.800 dolarlık yuvarlak rakam işaretini geçme mücadelesine devam edip edemeyeceği henüz belli değil. Yatırımcılar, Cuma günkü yakından izlenen ABD aylık istihdam ayrıntılarını dört gözle bekliyorlar. Popüler olarak bilinen NFP raporu, FED’in teşvikini ne zaman azaltacağına dair ipuçları sağlayabilir ve bu da yatırımcıların sarı metal için bir yönsel hareketin bir sonraki ayağını belirlemelerine yardımcı olabilir. 1.800 dolar işaretinin ötesinde bir hareket, yakın vadede daha değerli bir hareket için zemin hazırlayacak ve emtiayı 1.845-50 dolarlık direnç bölgesine itecek. Bazı ardışık alımlar, XAU/USD’yi 1.872-74 dolarlık arz bölgesine doğru daha da yükseltme potansiyeline sahip. Acil destek şu anda 1.782-80 dolarlık bölgenin yakınında sabitlendi. Bunu 1.770 dolarlık alan etrafında gecelik düşüşler izliyor. Bahsedilen destek seviyelerinin savunulmaması, bazı teknik satışlara yol açabilir ve metali 1.760 dolar seviyesinin altına çekebilir.

Analistler: Altın Fiyatları Zayıf Kalıyor! Bu Seviyeleri Görebiliriz…

HSBC stratejistleri: Altın fiyatları zayıf kalıyor! Zorlanabilir…

Ekonomik toparlanma ve risk alma duyarlılığı devam ederken altın fiyatları yılbaşından bugüne düşük performans gösterdi. HSBC’deki stratejistler altın’ı nötr seviyeye indiriyorlar. Çünkü kıymetli metalin şu anda yüksek tahvil getirileri nedeniyle mevcut fiyatlardan güçlü bir şekilde toparlanmasının zor olacağını düşünüyorlar. HSBC stratejistleri konuya yönelik şunları söylüyor:

Enflasyon beklentileri yükseldiğinden XAU/USD zayıf kaldı. Enflasyon beklentileri yüksek seviyede kalsa da zirveye ulaşmış gibi görünüyor. Merkez bankalarının para politikasını gevşek tutmaya kararlı olmasıyla enflasyon endişelerinin geçici ve hafif olacağını düşünüyoruz. ABD 10 Yıllık Hazine getirisi, Mart sonunda %1.75 ile en yüksek seviyelere ulaştıktan sonra %1.6 civarında istikrar kazanmış gibi görünüyor, bu da enflasyon endişelerinin şu an için azaldığına işaret ediyor. Kısa vadede, özellikle tahvil getirileri hala yükselirken, önümüzdeki 3-6 ay boyunca önemli bir sermaye artışı beklemediğimiz için altın’ı nötr seviyeye düşürdük.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.