Analistler Altın Fiyatları İçin Seviyeleri Belirledi: Buralara Gidiyoruz!

Kriptocat Haber Editörü
Analistler Altın Fiyatları İçin Seviyeleri Belirledi: Buralara Gidiyoruz!

Altın fiyatları rekor seviyelere ulaşırken hisse senetleri ve kripto paralar değer kaybediyor. Kaotik Çarşamba işlemlerinde, altın piyasası gün içinde yaklaşık %1’lik kazançlar gördü ve ONSbaşına 1.900 dolara yaklaştı. Yatırımcılar Bitcoin de dahil olmak üzere spekülatif varlıkları terk ettikçe hisse senetleri, emtialar ve kripto para birimleri düştü.

Daniel Pavilonis: Teknik olarak, altın fiyatları yeni zirveleri kıracak gibi görünüyor

Dow, bir noktada 550 puan kayarken, Bitcoin %30 düşüş ile 30.000 dolara ulaştı ve geçen yılın Mart ayından bu yana en kötü bir günlük kayıplarını bildirdi. S&P 500 %1’den fazla düştü ve 11 sektörün tamamı kırmızı renkte işlem gördü. Nasdaq, Apple, Facebook, Microsoft ve Alphabet gibi hisse senetlerinin tümü düşük seviyelerden işlem gördüğü için yaklaşık %1 oranında değer kaybetti. Enerji, metaller, emtia ve kereste gibi birçok emtia da düştü.

Haziran Comex altın vadeli işlemleri 1.884 dolardan işlem görürken, fiyatlar gün içinde yaklaşık %1 arttı ve ayakta duran tek sektör altın oldu. Genel olarak, altın son 30 günde %6’dan fazla arttı ve Mart sonundan bu yana ONS başına 1.680 dolardan bu yana 200 dolardan fazla yükseldi. RJO Futures kıdemli emtia komisyoncusu Daniel Pavilonis Kitco News’e, verdiği demeçte “Teknik olarak, altın fiyatları yeni zirveleri kıracak gibi görünüyor. Enflasyonu görmemiz beklentisi de daha büyük bir resmin parçası” dedi.

Analistler Altın Fiyatları İçin Seviyeleri Belirledi: Buralara Gidiyoruz!

Daniel Pavilonis: 1.970 dolar ve sonra 2.089 dolara doğru iyi bir atış elde ederiz

Daniel Pavilonis’a göre, altın için 1.900 seviyesi ufukta ve bu, ONS başına 1.970 dolara doğru hareket için kapıları açabilir. Daniel Pavilonis, konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Düşüş trendini 1.861 dolarda kırdık. Bunun üzerinde kaldığımız sürece, bir sonraki hedef 1.970 dolar, o zaman 2.089 dolarda iyi bir atış elde ederiz. Kripto alanından çıkan akışlar bir dereceye kadar altın’a yardım ediyor, ancak bu hareketin sadece bir parçası. Bitcoin’in 30.000 doları satması ve geri dönmesi açısından, altın için bir rol oynadı. Bir miktar fon parası kriptodan çıkıyor ve metallere giriyor.

Daniel Pavilonis: 10 yıllık getirilerin yükselmesi, altın ve gümüşü sınırlamıyor

Ayrıca Daniel Pavilonis, aylarca süren konsolidasyonun ardından, altın alanın daha da yükselmeye hazır olduğunu açıkladı. Daniel Pavilonis “Benim tarafımda sipariş akışı, piyasanın daha yükseğe çıkmak istediğini gösteriyor ve bu, sadece kenarda oturan paranın bir kısmını dahil olmaya ikna ediyor.” dedi. Üstelik ABD doları ve 10 yıllık ABD Hazine getirileri artık altın’ın kazançlarını o kadar sınırlamıyor. Daniel Pavilonis, konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

10 yıllık getirilerin yükselmesi, altın fiyatları ve gümüşü sınırlamıyor. Ayrıca, doların zayıflığı altın için oldukça iyi bir işaret. Altın’ın ve gümüşün hiçbir şey geri durmadan yükselmesi için pencereyi açtı.

Analistler Altın Fiyatları İçin Seviyeleri Belirledi: Buralara Gidiyoruz!

TD Securities: Yeni fon parası altın’a giriyor ve piyasanın yükselmesine yardımcı oluyor

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, TD Securities ayrıca yeni fon parasının altın’a girdiğini ve piyasanın yükselmesine yardımcı olduğunu bildirdi. TD Securities stratejistleri, konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Destekleyici kurumsal akışlar, sarı metalin düşüş trendinden çıkmasına yardımcı oldu ve isteğe bağlı sermayenin bir kez daha altın’a aktığı yönündeki işaretler, en son yükselen para yöneticisi konumlandırmasının yanı sıra artan ETF akışlarıyla vurgulandı. Yatırımcıların enflasyon konusunda alarm vermesiyle, değerli metaller kompleksine yönelik kurumsal ilginin aylarca süren çıkışların ardından artmaya devam etmesi muhtemel.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.