Analist: Uniswap ve Stellar’da Fırsatlar Gizli! İşte Tahminleri…

Kriptocat Haber Editörü
Analist: Uniswap ve Stellar’da Fırsatlar Gizli! İşte Tahminleri…

Altcoin piyasasının tamamı şu anda karışık sinyaller veriyor. Fiyatlarda dalgalanmalar var ve varlıklar arasındaki korelasyon nispeten daha düşük. Ethereum Classic, 2021’de en büyük rallisini kaydederek 179 dolara ulaşırken diğer altcoin’ler kilit aralıklarda konsolide oluyor. Teknik değil de geliştirme perspektifinden bakıldığında, Uniswap v3’nin Ethereum ana ağında yayınlanmasıyla ilgili büyük bir duyuru gerçekleştirildi. Öte yandan Stellar (XLM) ağının ardındaki Stellar Foundation, ağdaki önemli olumlu gelişmeleri vurgulayan 2021’in birinci çeyrek raporunu da duyurdu. AMBCrypto analisti Biraajmaan Tamuly’e göre bu faktörler göz önüne alındığında, bu iki altcoin potansiyel olarak birkaç hafta içinde gerçekleşebilecek istikrarlı bir ralli için hazırlanıyor olabilir.

Analist: Uniswap ve Stellar’da Fırsatlar Gizli! İşte Tahminleri…

Analist: Uniswap V3 lansmanı, fiyat üzerinde etkili oldu

Uniswap, Nisan ayı sonuna doğru %33’e yakın bir artış gösterdi. Analiste göre önceki direnç aralığının üzerine kırılan UNI 44 dolarlık direnci test edebildi. Lansman duyurusunun varlığı 53 dolara itmesi beklense de, V3 lansmanının ardından UNI pek yükselemedi. Bununla birlikte, Tamuly’e göre temellere daha derinlemesine bakmak önemli. Uniswap.org verilerinde, DEX’teki (merkezi olmayan borsa) aktivitenin oldukça yüksek olduğu ortaya çıkıyor.

Analist: Uniswap ve Stellar’da Fırsatlar Gizli! İşte Tahminleri…

V3 platformunda kilitlenen toplam değer 135 milyon dolardan 422 milyon dolara sıçradı. Son 3 gündeki toplam kümülatif işlem hacmi 250 milyon doların üzerinde ve 24 saatlik işlemler yaklaşık 28.000’e ulaşmıştı. Analiste göre UNI fiyatı, muhtemelen V3 ile birlikte yükseliş özellikleri gösterebilir. Yukarıdaki fiyat grafiğini analiz ettiğinde Tamuly, UNI’nin mevcut konumunun pazardaki yeni bir ralliden önce bir satın alma fırsatı sunuyor olabileceğine dikkat çekiyor.

Stellar: 1 dolar mümkün mü?

Stellar, Şubat ayındaki büyük rallide 0.601 dolarlık yeni bir zirveye ulaştı. Bununla birlikte, o zamandan beri varlık 0,40 ila 0,69 dolar arasında bir destek arasında gidip geldi. Nisan ortasında yeni bir zirveye ulaşıldı ve fiyat şu anda yine aynı aralıkta. Son birkaç gün içinde Stellar %28 artış yaşadı. Analiste göre bunun olası nedeni 2021 bulguları olabilir. Stellar’a göre, XLM token’ları için ilgili varlık işlemleri 280 milyon dolara ulaştı. Bu, sınır ötesi ve para birimleri arasındaki işlemlerde %2,798 yıllık büyük bir büyüme anlamına geliyor.

Analist: Uniswap ve Stellar’da Fırsatlar Gizli! İşte Tahminleri…

Toplam ödeme sayısı da 2020’nin ilk çeyreğindeki 9 milyon ödemeye kıyasla 24,8 milyon ödemeye ulaştı. Ek olarak, toplam operasyon sayısı ve ortalama günlük DEX hacimleri de artarak XLM pazarı için gelişme büyümesini gösteriyor. 2021’de, kalkınma istatistikleri fiyat değerlenmesini göstermeye yardımcı oldu. Bu durum Cardano ve Polkadot için de geçerliydi. Stellar’ın işlevsellik açısından büyümesi, toplu olarak fiyatı üzerinde etkili olabilir. Analiste göre grafiklere bakıldığında 1 dolar, önümüzdeki birkaç hafta içinde elde edilebilecek meşru bir hedef gibi görünüyor. Uzmanlara göre ADA ve DOT’un büyümesinden pay alan Stellar ve Uniswap, yeterli büyümeye dayalı olarak aynı yönde ilerliyor olabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.