Analist: Şimdi Litecoin Satın Almak “2020 Ethereum” Gibi!

Kriptocat Haber Editörü
Analist: Şimdi Litecoin Satın Almak “2020 Ethereum” Gibi!

Litecoin, dün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 410 dolara çıktı ve diğer coin’ler arasında öne çıktı. Aylarca durgunluktan sonra LTC fiyatıyla rekor kırarak mevcut boğa koşusunda nihayet ETH ve BTC’ye yetişti. Dolayısıyla, uzmanlara göre altcoin’de bir boğa durumu gözlemleniyor. Bazıları, bunun sadece bir başlangıç olduğunu ve Litecoin için daha fazla artışın yolda olduğunu öne sürüyor. Mimblewimble güncellemesinin lansmanı yaklaşıyor – uzmanlar bu sebeple olumlu düşünüyor olabilir.

Litecoin (LTC) ivme kazanıyor

Litecoin’in şu ana kadarki göreli düşük performansı endişelere yol açmıştı. Buna rağmen LTC, ilk 10’a yakın bir yerde kalmayı başardı. Ayrıca Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere dün, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bazıları, böylece LTC’nin bir dönüm noktasını aştığını belirtti. “KongBTC” adlı trader, şu anki Litecoin ile Ekim 2020’deki Ethereum arasında birçok paralellik kurdu. ETH, 2020’nin ekim ayında 300 dolardan işlem görüyordu. Trader, şunları söyledi:

Şu anda 360 dolardan LTC satın almak, Ekim 2020’de 360 dolardan ETH satın almakla aynı şey. Tweet bu kadar.

Analist: Şimdi Litecoin Satın Almak “2020 Ethereum” Gibi!

Analistten LTC için 5.000 dolarlık fiyat hedefi

2020’nin dördüncü çeyreğinden bu yana ETH, tüm zamanların en yüksek seviyesi kırmaya devam etti. Bu dönemde, yaklaşık %1500 oranında büyüdü. Analist “alanmasters”, analizini gerçekleştirmek için fib bantlarını kullanarak Litecoin’i değerlendirdi. Orta vadede fiyatın 1.500 dolara kadar yükselmesini bekliyor. İvmeyi sürdürebilirse, yıl sonuna kadar 5 bin doların görülebileceğini iddia etmekte. Trader, aşağıdaki şekilde analiz yapıyor:

Litecoin kripto para birimlerini takip edecekse, muhtemelen daha çok büyüme göreceğiz. Fib hesaplamama göre 500 dolar, 900 dolar ve hatta 1.450 dolar gelebilir. 5.000 dolar? Belki, ama daha uzun sürebilir. Orta vadede 1.500 dolar hedefliyoruz… 5.000 dolar kesinlikle mümkün ama yıllar sonunda olabilir.

Analist: Şimdi Litecoin Satın Almak “2020 Ethereum” Gibi!

Mimblewimble güncellemesi

Mimblewimble, Litecoin’in bugüne kadarki en önemli uygulamasıdır. Kurucu Charlie Lee, güncellemeyi Litecoin’i sağlam para yapma konusundaki son parça olarak nitelendirdi. Lee, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Coinbase’in, aldığınız paraların örneğin bir kumar sitesinden veya darkweb’den gönderildiğini öğrenmeleri durumunda hizmetlerini kullanmalarını yasakladığı hikayelerini duyuyordunuz. Bu durum coin’leri çok da değiştirilebilir kılmıyor.

Analist: Şimdi Litecoin Satın Almak “2020 Ethereum” Gibi!

Bu nedenle Mimblewimble aracılığıyla gizlilik ve değiştirilebilirliğin eklenmesini Litecoin’in geleceği için kritik olarak görüyor. Geliştiriciler, 2019’un sonlarından beri Mimblewimble üzerinde çalışıyorlar. Lider geliştirici David Burkett, geçtiğimiz günlerde projenin tamamlanmaya yaklaştığını söyledi. ancak denetimler, incelemeler, hata düzeltmeleri ve dokümantasyonla ilgili yarım kalmış noktalarının bulunduğunu ekledi. Ayrıca kesin bir piyasaya çıkış tarihi vermedi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.