Analist, Polkadot İçin Dev Hedef Verdi: Bu Seviyeler!

Kriptocat Haber Editörü
Analist, Polkadot İçin Dev Hedef Verdi: Bu Seviyeler!

Polkadot (DOT) ekosisteminin popülaritesi artıyor ve Ethereum blockchain’indeki ölçeklenebilirlik ve yüksek gas ücretleri gibi sorunların üstesinden gelme yeteneği ile bazılarına göre “Ethereum katili” statüsü kazanıyor. Birçok insana göre ağın tokeni DOT, geçtiğimiz yıl içinde en başarılı kriptolarından biri olarak ortaya çıktı. DeFi patlamasında da önlerdeydi.

Polkadot fiyatında sırada neler var?

Kripto analisti Samuel Town’a göre DOT fiyatı geniş çağlı piyasa volatilitesinin ortasında, 23 Mayıs’ta kaydedilen 13.64 dolarlık seviyesinden toparlanmaya hazırlanıyor. Daha önce DOT, çoğu altcoin ile birlikte 19 Mayıs’ta başka bir değer düşüşü kaydetmişti. Fiyat düzeltmesi, DOT’un momentumunu 50 dolara yakınken durdurdu. Ancak analiste göre Polkadot, yükseliş aşamasında olduğunu gösteren alım sinyalleri veriyor. Yazım sırasında token, 22.52 dolardan işlem görüyor.

Analist, Polkadot İçin Dev Hedef Verdi: Bu Seviyeler!

Town’a göre şu anda, 20’nin altında aşırı satım bölgesinde olan haftalık skotastik baz alındığında piyasa aşağı yönde aşırı genişlemiş görünüyor. Ayrıca sıfır çizgisinin altında daha yüksek dipleri gösteren günlük grafik MACD’si ile DOT’un aşağı yönlü momentumunu zayıflatacak bir sinyal var.

Town, “Polkadot için ani direnç, Nisan’da düştüğü 26.50 dolar seviyesi. Bunu, düşüş eğilimi gösteren 5 haftalık basit hareketli ortalama ile 28.14 dolar izliyor. Bunun dışında geçen haftanın en düşük seviyesi olan 17.10 dolar destek sağlıyor, ancak seviye kaybedilirse 23 Mayıs’ın en düşük seviyesi olan 13.81 dolara doğru düzeltme olabilir,” diyor.

Analist, Polkadot İçin Dev Hedef Verdi: Bu Seviyeler!

Analiste göre DOT, mevcut durumda 25 dolarlık direnç seviyesi ile karşı karşıya ve pozisyonun ihlali durumunda token mevcut değerinden yaklaşık yüzde 26 artıp 28 doları test edebilir. Ayrıca Town, DOT’un 30 doların üzerine çıkmayı başarmasının büyük bir satın alım sinyalini tetikleyebileceğine ve bunun da 50 doları ortaya çıkaracak bir yükseliş eğilimine işaret edebileceğinden bahsediyor.

DOT neden öne çıkıyor?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Polkadot ağı, çoğu blockchain’in karşılaştığı sorunlara çözümler sunar. Polkadot ayrıca DeFi protokollerinde kullanılabilecek benzersiz bir dizi işleve sahip. Tüm bunların yanı sıra Current adlı banka, DeFi teklifinin bir parçası olarak Polkadot’u seçti. Entegrasyon, Current’in üç milyon kullanıcısına DOT seçeneği sunuyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.