Analist Peter Brandt Bitcoin (BTC) Konusundaki Fikrini Değiştiriyor mu?

Kriptocat Haber Editörü
Analist Peter Brandt Bitcoin (BTC) Konusundaki Fikrini Değiştiriyor mu?

Efsanevi trader Peter Brandt, Bitcoin’in (BTC) mevcut fiyat hareketini tarihi emsal ile karşılaştıran bir grafik oluşturdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Brandt, Bitcoin‘in fiyat hareketinin, büyük düşüş ve sakinlik periyotlarının başlangıcındaki 2018 ve 2019’daki anlara misal olup olmadığını tartışmak için Twitter’da bir paylaşım yaptı.

Grafiği yayınladıktan kısa bir mühlet sonra Brandt, yaklaşık bir ay boyunca kripto paraları tartışmayı planlamadığını söyledi.

“Bir trader olarak 46 yıl boyunca birtakım şiddetli ticaretlerden ötürü acı çektim. Duygusuz değilim ve bazılarınızın acı çektiğini bildiğimden bir ay kadar kripto paralarla ilgili Tweet göndermeyi bırakacağım.”

Bitcoin, Çarşamba günü Nisan ayındaki en yüksek düzeyinden %50’den fazla düşüşle 30.415 dolara kadar geriledi. Kurumsal yatırımcıların girişinin oynaklığı azaltması “beklendiğini” belirtilirken, trader düşüşün Bitcoin’in 28 Haziran 2019 ile 13 Mart 2020 ortasında yaşadığı %72.2 oranındaki düşüşünden bu yana en büyük düzeltme olduğuna dikkat çekiyor. Brandt, alaycı bir biçimde kurumsal yatırımcı olayına da vurgu yaptı:

“Şimdi bu resmi olarak Mart 2020’nin en düşük düzeyinden bu yana gelen en büyük düzeltme. Lakin bu nasıl olabilir????? Kurumsal takviye olması gerekiyor. Bunun olmaması gerekiyordu!!!!!”

Analist Peter Brandt Bitcoin (BTC) Konusundaki Fikrini Değiştiriyor mu?

23 Nisan’da, Bitcoin bir gecede 54.000 dolardan 48.000 dolara keskin bir düşüş yaptıktan sonra Brandt, satın alma buyruklarını 33.000 dolar düzeyinin altında girdiğini açıkladı.

“Bir gecede BTC’yi 32.501 dolardan satın almak için buyruk girdim.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.