Analist: Önümüzdeki 24 Saat İçinde Dogecoin’e Dikkat!

Kriptocat Haber Editörü
Analist: Önümüzdeki 24 Saat İçinde Dogecoin’e Dikkat!

Bir analist Dogecoin için fiyata dikkat çekti. Bilindiği üzere Altcoinler için 2021 yılı harika geçti. Kriptokoin.com olarak daha önce de vurguladığımız üzere Ethereum, MATIC, Uniswap, Polkadot ve Cardano’nun büyümesi bu artışlara örnek teşkil ediyor. Bununla birlikte, Dogecoin söz konusu olduğunda, tercihiniz hangisi olursa olsun biraz daha dikkatli olmak gerekiyor. Meme coin’lerin bayrak taşıyıcısı ve Elon Musk’ın sevgilisi, son piyasa düzeltmeleri sırasında herhangi bir büyük düşüşten kaçınarak kendine hakim oldu. Kripto para birimlerinde görülen düşüşün benzeri DOGE’de de görüldü. Ancak şaşırtıcı olan DOGE için bu düşüşün sınırlı olmasıydı. Uzun bir konsolidasyon aşamasından sonra, önemli bir duyuru DOGE’nin rallisine potansiyel yakıt ekledi ve şimdi Bitcoin’den önce bile iyileşebilir.

Coinbase: Dogecoin sahipleri için bir lütuf oldu

Birkaç gün öncesine kadar Dogecoin’in ekosistemi herhangi bir gelişmeden yoksundu. Fiyat gerçekten herhangi bir direnç seviyesini test etmiyordu ve grafiklerde tutarlı bir amortisman vardı. Ancak Coinbase haberi çok şeyi değiştirdi. Coinbase 2 Haziran’da borsanın Dogecoin’i listelediğini ve ticaretin Perşembe günü başlayacağını duyurdu. CEO Brian Armstrong, geçen ay bir kazanç çağrısında Dogecoin’in listelenmesinden bahsetmiş olsa da, fiyat etkisi yazının yazıldığı sırada hala belirgindi. Dogecoin dün %15 yükseldi ve yazı yazılırken, bir dizi yüksek satış baskısı olarak hareket etmesi gereken kritik bir tedarik bölgesini geçmeye yakın bir bandda yer alıyordu.

Analist: Önümüzdeki 24 Saat İçinde Dogecoin’e Dikkat!

Yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi, Dogecoin, yazının yazıldığı sırada birkaç saat boyunca tedarik bölgesinin yakınında konsolide oluyordu. Bölgenin üst seviyesi zaten kırılmıştı. Bu durum güçlü satış baskısına göre geçersizliğe işaret ediyordu. Bu koşulun yanı sıra, Dogecoin’in fiyat hareketi de bir yükseliş flaması hayal ediyordu. Potansiyel bir artışın güçlü bir göstergesi olan bu aralıktaki herhangi bir önemli kırılma, Dogecoin’in 0,55 dolara kadar hareket etmesine izin verebilir.  Burada, yükseliş flamasından olumlu bir kırılmanın kesinlikle gerekli olduğuna dikkat etmek önemli. Desenden ters yön üzerinden çıkılırsa, düşüşün kırılma olasılığı ortaya çıkar.

Analist: Önümüzdeki 24 Saat İçinde Dogecoin’e Dikkat!

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, metrikler Dogecoin için ezici olmaya devam ediyor. Verilere göre, zincirine katılan aktif adreslerin ve yeni adreslerin sayısı minimum düzeyde kalıyor ve 2021’in başlarında düzenli olarak tanık olunan bir ortalamayı yansıtıyor.

Analist: Önümüzdeki 24 Saat İçinde Dogecoin’e Dikkat!

Şimdi, geriye kalan önemli bir gerçek, Dogecoin’in Bitcoin ile korelasyonunun hala son derece yüksek olmasıdır. Bu yüzden Analist Biraajmaan Tamuly yukarıdaki değerlendirmeleri yaparak 24 saat içindeki Dogecoin hareketine dikkat çekilmesini tavsiye ediyor. Diğer taraftan önümüzdeki birkaç saat içinde Dogecoin için Coinbase ticaretinin hayata geçmesiyle, DOGE için fiyat hareketi gerçekten ilginç olabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.