Analist, Milyarderlerin Desteklediği Altcoin İçin İdeal Stratejiyi Paylaştı

Kriptocat Haber Editörü
Analist, Milyarderlerin Desteklediği Altcoin İçin İdeal Stratejiyi Paylaştı

Son zamanların popüler altcoin projelerinden biri olan MATIC’in fiyatı, son yedi günde yüzde 26.7 oranında arttı. Ayrıca, Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere ünlü milyarder Mark Cuban’ın MATIC’e yatırım yaptığını duyurması, piyasanın ilgisini daha da tetikledi. Peki, bu altcoin’de yatırımcıların stratejisi ne olmalı? İşte AMBCrypto analisti Ekta Mourya’nın yorumları…

Polygon ağına dair veriler

Traderlar, MATIC’in fiyat artışını, Katman-2’nin piyasaya sürülmesinin ardından ETH ağı için artan talebe ve kullanıcılara bağladı. Ağ etkinliğine ve hem ETH’nin hem de ölçeklendirme çözümlerinin işlem hacmine bağlı olarak traderlar, MATIC kullanıcılarının çoğunun ETH ağından geleceğini tahmin ettiler. Bununla birlikte Polygon ağındaki en son etkinlik ve öngörülere göre Polygon’un kullanıcıları ETH ağından gelmiyor.

Ayrıca, Nansen verilerine göre 636.000 kullanıcıya eşdeğer olan cüzdanın yüzde 66’sı, Polygon’a özel. 31 Mart 2021 itibariyle AAVE’nin ETH ana ağının 19.000 kullanıcısı vardı, MATIC’in ise hiç yoktu. Mayıs 2021 itibariyle MATIC 28.500 kullanıcıya sahip. Neredeyse tüm kripto para piyasası bir kan banyosuna maruz kalırken MATIC, kullanıcıları ve ağdaki kan banyosu yoluyla sürekli olarak kazançlar elde ediyordu.

Analist, Milyarderlerin Desteklediği Altcoin İçin İdeal Stratejiyi PaylaştıPolygon’un organik büyümesi. Kaynak: Lunarcrush

MATIC’in sosyal hacmindeki yüzde 17’lik artış, Lunarcrush’ın yukarıdaki grafiğine göre fiyat ve ticaret hacmindeki artışta yansıtılıyor. Ek olarak AAVE’deki yeni kullanıcıların çoğu ETH yerine 0xPolygon’dan gelmiş durumda. Buna dayanarak, Polygon büyük ölçüde ETH’den bağımsız olarak ortaya çıktı ve ETH’nin kan banyosu sırasında düşüş yaşamasına rağmen ralli devam etti.

Analist, Milyarderlerin Desteklediği Altcoin İçin İdeal Stratejiyi Paylaştı

Analiste göre altcoin projesine yönelik gerçekleştirilebilecek strateji

IntoTheBlock’a göre, ETH’nin ticaret hacmi düştü. Ancak zincir üzerindeki duyarlılık, düşüş eğilimini sürdürüyor. AMBCrpyto analisti Ekta Mourya’ya göre, Polygon’u long’layan birkaç trader var ve analiste göre Polygon piyasasına “uzun pozisyonda” girmek, ideal bir strateji olabilir. Analist Polygon stratejisine yönelik aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Polygon’un büyümesinin daha organik ve ETH’ye daha az bağımlı olduğu kanıtlandı. Altcoin’lerdeki kan banyosuna rağmen ağ büyümesi yüzde 3 arttı. IntoTheBlock’un aşağıdaki grafiğine göre, yüksek miktarda para girişi var. Ağda %74 giriş ve %16 çıkış olması, Polygon’un büyümesinin 1.52 dolar seviyesinde tutarlı olduğunu gösteriyor. Daha organik ve ETH’ye daha az bağımlı. MATIC’te uzun vadeli gitmek diğer altcoin’lerden daha fazla kâr sağlayabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.