Analist: Litecoin Fiyatını Bu Seviyelerde Görürseniz Şaşırmayın!

Kriptocat Haber Editörü
Analist: Litecoin Fiyatını Bu Seviyelerde Görürseniz Şaşırmayın!

Litecoin ile ilgili olarak önemli bir değerlendirme geldi. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi, etkileyici 2021 performansını 4.000 Dolar seviyesinin üzerine çıkararak devam ettiriyor. Önemli bir piyasa hakimiyetine sahip olan en büyük altcoin, son birkaç ayda işlem gören hacimlerde devasa bir artışa tanık oldu. Son zamanlarda analist Rekt Capital, en son Aralık 2017’de gözlemlenen ETH/BTC kuru trendine ışık tuttu.

Analist: Litecoin Fiyatını Bu Seviyelerde Görürseniz Şaşırmayın!

Litecoin bu altcoin ile paralellikler gösteriyor

ETH/BTC grafiğine bakan analist, satın almada olası bir artışa işaret etti. Ek olarak, başka bir altcoin’in fiyat yörüngesi Litecoin ile paralellikler kurdu. LTC fiyatları, bu hafta Bitcoin’e (BTC) karşı bir yılın en yüksek seviyesine ulaştı ve devam eden aylık seansın geri kalanı için yukarı yönlü bir ivme sinyali verdi. Analist, LTC’nin altcoin Ethereum ile korelasyonu nedeniyle yeni bir ATH kaydetme şansının çok yüksek olduğunu tahmin etti. Blockchain analitik firması Glassnode, 2021’in başından bu yana aktif Litecoin adreslerinin sayısında dramatik bir artış kaydetti ve bu durumun, LTC için artan bir talep olduğunu ifade etti. LTC’ye kıyasla aktif adres sayısı açısından Ethereum ile çok benzer bir model gözlemlendi.

Analist: Litecoin Fiyatını Bu Seviyelerde Görürseniz Şaşırmayın!

Analist ayrıca LTC’nin ATH’lere ulaştığı hipotezi için bir argüman sağladı. Varlığın son zamanlarda iki önemli direnç seviyesini kırdığını belirtti: 226 dolar ve 305 dolar. Diğer taraftan başka bir analistin vurgusu ise şu şekilde yer aldı:

“Litecoin’in sonunda 1.000 Dolar’ın üzerine, hatta belki de 1.500 Dolar’ a yaklaşacağını söylemenin gerçekçi olduğunu düşünüyorum.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.