Analist: Kurumsal Fonla Pompalanan Bu Altcoin, Bitcoin’den Hızlı Gelişebilir!

Kriptocat Haber Editörü
Analist: Kurumsal Fonla Pompalanan Bu Altcoin, Bitcoin’den Hızlı Gelişebilir!

Popüler bir kripto para trader’ı olan Coin Bureau, Bitcoin forku ve güçlü altcoin Litecoin (LTC)’i analiz ediyor. Analist, bugünün piyasasında altcoin projesinin uygun şekilde değerli olup olmadığını ortaya koyuyor.

Coin Bureau: Litecoin piyasaya çıkışından bu yana sadece hayatta kalmayıp gelişti

Bu haftaki sert kripto para düzeltmesinin ardından yaklaşık 14 milyar dolar değerinde dinlenen Litecoin, Coin Bureau’nun bir kripto parada aradığı özelliklerin çoğuna sahip. Analist, 2011’den beri piyasada olan Litecoin’in piyasaya çıkışından bu yana “sadece hayatta kalmayıp geliştiğini” iddia ediyor. Coin Bureau konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bahsettiğim dört özelliğin hepsi var… Ödeme aracı olarak bir kullanım durumu, süper sağlam tokenomikler, küresel farkındalık ve benimseme ve kriptodaki en iyi slogan: Gümüş Bitcoin!

Analist: Kurumsal Fonla Pompalanan Bu Altcoin, Bitcoin’den Hızlı Gelişebilir!

Analist: LTC’nin son yükseliş hareketi, kurumsal talep tarafından beslendi

Coin Bureau, Litecoin’in 200 dolar aralığına düşmeden önceki son yükselişli fiyat hareketinin, kurumsal talep tarafından beslendiğini belirtiyor. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, altcoin projesi kripto yatırım devi Grayscale’in geçtiğimiz Şubat ayında çıkarılan Litecoin (LTC) tedarikinin %80’ini kurumsal yatırımcıların emdiğini belirttiğinde sert yükseldi.

Ek olarak analiste göre, kripto para borsası Coinbase’in ilk çalışanlarından biri olan geliştirici Charlie Lee tarafından oluşturulan Litecoin, Bitcoin’den biraz daha verimli. Ayrıca analiste göre, LTC önde gelen kripto para biriminden de merkezi olmayan hale gelebilecek şekilde oluşturuldu.

Coin Bureau: Altcoin, BTC’den daha hızlı geliştirilebilir

Litecoin, Script adı verilen özel bir proof of work (PoW) fikir birliği mekanizması kullanıyor. Komut dosyası, normal bir bilgisayar kullanarak LTC madenciliği yapmayı mümkün kılmak içindir. Bu, herkesin ağa katılabileceği için Litecoin Blockchain’ini daha merkezi olmayan hale getirecek. Bu analiste göre, Bitcoin’in yalnızca Asic adı verilen özel bilgisayarlar kullanılarak madenciliği yapılabilen Sha-256 madencilik algoritmasının tersidir.  Coin Bureau ayrıca, Litecoin (LTC) geliştiricilerinin BTC geliştiricilerinden daha hızlı çalıştığını, yani kripto paranın BTC’den daha hızlı geliştirilebileceğini belirtti.

Analist: Kurumsal Fonla Pompalanan Bu Altcoin, Bitcoin’den Hızlı Gelişebilir!

Ancak Coin Bureau, “Belki LTC geliştiricileri yeterince hızlı çalışmıyor ve belki de yeterince şeffaf çalışmıyor” diye uyarıyor. Ayrıca analist, 2017’de bugüne kadarki en büyük kripto skandallarından birinde Charlie Lee’nin, (bazıları hain olduğunu düşünüyor) tüm Litecoin varlıklarını sattığına dikkatleri çekiyor. Analist, Charlie Lee‘nin ise Litecoin’in gelecekteki başarısı için çok önemli olduğunu düşündüğü gerçeğine de değiniyor. Coin Bureau konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Uygulamada, Litecoin birden fazla departmanda eksik görünüyor. Bir şeffaflık onun güçlü yanı değildi ve Charlie Lee’nin Litecoin’ini 2017’de geri satmasının kötü bir optik olduğuna şüphe yok. Popüler altcon Litecoin’in geliştiricileri ne kadar sıkı çalışsa da Bitcoin’den çok daha hızlı olmasına rağmen, yavaş bir geliştirme hızına sahip gibi görünüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.