Analist, Gizemli Altcoin’e Gözleri Çevirdi ve “10x Yapacak” Dedi

Kriptocat Haber Editörü
Analist, Gizemli Altcoin’e Gözleri Çevirdi ve “10x Yapacak” Dedi

Yakın tarihli bir videoda, Guy olarak bilinen Coin Bureau sunucusu bugün önemli bir altcoin ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Dijital varlık yönetimi devi Grayscale’in Livepeer Trust aracılığıyla yeni bir sermaye akışına kavuşan Livepeer (LPT) isimli altcoin analistin gündemindeydi.

Altcoin Livepeer (LPT) genel bakış

Livepeer’in, Ethereum ağında merkezi olmayan, Blockchain ile çalışan bir video akış platformu olduğunu belirtelim. Proje, rakibi Theta Network’e (THETA) benzer şekilde büyüyen akış ve canlı yayın endüstrisine blok zinciri ve merkeziyetsizliği tanıtmayı amaçlıyor. LPT, Livepeer’in protokol token’i ancak önemli bir nokta olarak token platformun değişim aracı olarak kullanılmıyor. ‘Dünyanın Açık Video Altyapısını İnşa Etmek’ şeklinde ifade edilen misyonuyla Livepeer, analiste göre, video akışının en maliyetli adımının üstesinden gelmek için tasarlandı. Son aylarda on milyonlarca dolarlık yatırıma sahip olmasına rağmen, ünlü anaslit LPT’nin kripto alanında nispeten farkedilmediğini belirtiyor.

LPT ICO ve Tokenomik

LPT’nin ilk arzı 10 milyon seviyesinde yer alıyordu. Stratejist, Livepeer’ın bir ICO yerine LPT’nin ilk arzının %63’ünü net lansmandan kısa bir süre önce en az 0.1 ETH tutan tüm Ethereum cüzdanlarına airdrop ile dağıttığını söylüyor.

LPT Fiyat Analizi

LPT’ye bakıldığında fiyat performansının oldukça cansız olduğu görülüyor. LPT, yılın başından bu yana yalnızca 5 kat arttı. Kriptokoin.com olarak bu artış diğer koin’lerle kıyaslandığında son derece az. Bunun sebeplerden biri, LPT’nin milyonlarca Ethereum sahibine airdrop olarak gönderilmesidir, LPT’yi elinde tutan ve onu bir borsada satmaya hiç zahmet etmeyen herkes, kripto para birim haberlere konu olduğu için muhtemelen şimdi bunu yapıyor. Bununla birlikte, Coin Bureau, LPT’ye yönelik genel talebin, geçen yılki %1,100 yükselişinden sonra bile sürekli olarak arttığını belirtiyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.