Analist, Çöküşten Sonra Dirilecek 14 Altcoin’i Açıkladı!

Kriptocat Haber Editörü
Analist, Çöküşten Sonra Dirilecek 14 Altcoin’i Açıkladı!

Yakın tarihli bir videoda popüler kripto kanalı Altcoin Buzz, son piyasa çöküşünden sonra göz önünde bulundurmaya değer 5 altcoin trendini paylaştı. Analist, “Bitcoin ve kripto para piyasaları şu anda mevcut döngüde beşinci büyük düzeltmesinden geçiyor, bu, şimdiye kadarki en büyük düzeltme,” ifadelerini kullanıyor. Ancak, göz önünde bulundurulması gereken 5 trend ile birlikte dikkat edilmesi gereken bazı altcoin’leri de paylaştı.

Altcoin Buzz’a göre birinci trend: Ethereum katman-2 girişimleri

Altcoin Buzz’a göre ilk trend, Ethereum katman-2’nin piyasaya sürülmesi. Paylaşılan videoda, “Dogecoin ve diğer meme-coin spekülasyonlarının ardından gas fiyatlarının son zamanlarda rekor seviyelere çıkmasıyla birlikte, Ethereum için 2.katman ölçeklendirme çözümleri sunma çabası, her zamankinden daha fazla,” ifadelerini kullandı. Mevcut piyasa, Ethereum ve rakipleri arasındaki rekabete son derece iyi giden katman 2 çözümleriyle tanık oldu. Youtube videosunda, aşağıdaki ifadeler kullanıldı:

Synthetix gibi bazı DeFi platformları katman 2 ticaretini başlattı. Uniswap de ücretleri son haftalarda Bitcoin’i bile gölgede bıraktığı için dikkate değer.

Analist, Çöküşten Sonra Dirilecek 14 Altcoin’i Açıkladı!

İkinci trend: Bitcoin’in verimli rakiplerine artan ilgi

2 numarada ise kanal, Bitcoin’in (BTC) verimli rakiplerine olan ilginin artmasını öngörüyor. “Bitcoin madenciliği konusunda, alternatif merkezi olmayan madeni paraların yanı sıra Bitcoin madencileri tarafında artan yeşil verimlilik ve yenilenebilir enerji kaynaklarının araştırılmasına yol açacak çevresel endişeler var,” ifadelerini kullanıyor.

Stratejist, daha sonra Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), Monero (XMR), Digibyte (DGB) ve Dash (DASH) dahil olmak üzere daha hızlı, daha ucuz ve daha az enerji kullanan altcoin’lerin bazılarına dikkat çekiyor.

Üçüncü trend: Meme-coin’lerinin düşüşü

Altcoin Buzz, çok uzun süre hayatımızda yer alacağını düşündüğü DeFi ve NFT’lerin aksine, meme-coin’lerinin geldikleri kadar çabuk gideceğini belirtti.

Analist, Çöküşten Sonra Dirilecek 14 Altcoin’i Açıkladı!

Dördüncü trend: En büyük altcoin olan Ethereum’un rakipleri büyümeye devam ediyor

Ethereum rakipleri, ağda “inşa etmeye” devam ediyor. Altcoin Buzz’a göre çok düşük işlem ücretlerine sahip yüksek verimli blockchain’ler için büyük bir talep olacak. Analiste göre 2021’de en çok ivme kazanan üç altcoin Binance Smart Chain (BSC), Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT). Videoda, aşağıdaki ifadeler kullanılıyor:

Bu eğilimin devam edeceğini düşünüyoruz ve Polygon (MATIC), Avalanche (AVAX), Solana (SOL) ve Cosmos (ATOM) dahil olmak üzere birçok başka proje de bizi gerçekten etkiledi. Bu trendin devam edeceğini ve bu projelerin daha da büyüyeceğini kesinlikle düşünüyoruz.

Analist, Çöküşten Sonra Dirilecek 14 Altcoin’i Açıkladı!

Beşinci trend: Uniswap V3’nin DeFi alanındaki büyümesi

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Uniswap bu ayın başlarında, merakla beklenen 3. sürümünü piyasaya sürdü. Altcoin Buzz’a göre ortalama bir kullanıcı için büyük ölçüde yetersizdi. Daha da kötüsü, gas fiyatları v2’den daha yüksekti ve kullanımı daha karmaşıktı. Bununla birlikte analist, Uniswap’in önümüzdeki aylarda kendi DeFi ürünlerini piyasaya sürmeye başlayacağını düşünüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.