Analist: Bu Gelişme Bitcoin Rallisinin Sonu Olabilir!

Kriptocat Haber Editörü
Analist: Bu Gelişme Bitcoin Rallisinin Sonu Olabilir!

Bitcoin, Ethereum ve gezegendeki diğer tüm varlıklar, en likit ticaret çiftinde dolar karşısında işlem görüyor. Birçoğuna göre dolar, tüm döviz kurlarının temel aldığı temel para birimidir. Doların gücü ve etkisi küçümsenemez ve bir analiste göre kripto piyasası yakında küresel rezerv para biriminin şaşırtıcı acısını hissedebilir. NewsBTC analisti Tony Spilotro’ya göre şu anda aşırı ısınan hisse senedi ve kripto piyasasına zarar verebilecek gizli bir yükseliş sinyali ile dolar üzerinde çift dip oluşuyor olabilir. İşte Bitcoin’in boğa piyasasını durdurabilecek çift dip oluşumu:

Analist: Bu Gelişme Bitcoin Rallisinin Sonu Olabilir!

Analist: Dolar endeksi üzerinde çift dip oluştu

Spilotro’ya göre doların yavaş ölümü, ekonominin durduğu ve işsizliğin arttığı bir dönemde, Bitcoin gibi hisse senetlerinin ve kripto varlıklarının daha önce hiç olmadığı gibi uçmasına izin verdi. Teşvik paketi insanları ayakta tutarken, temel ihtiyaçlar için paraya ihtiyaç duymayanlar GameSpot hisselerini ve yüz binlerce DOGE satın aldı. Her yerde yükselen piyasa varlıkları, enflasyonun kontrolden çıktığının ve ABD hükümetinin işleri düzeltmek için adımlar attığının göze çarpan bir işaretiydi. Analiste göre borsada “balon”, “risk iştahı” yorumları ve Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere SEC’den Bitcoin’in “oldukça spekülatif” bir varlık olduğuna dair rastgele bir uyarı, zamanlama açısından şüpheli. Aynı zamanda, DXY Dolar Para Endeksi üzerinde bir “Adam and Eve” çift dip formasyonu oluşuyor olabilir.

Analist: Bu Gelişme Bitcoin Rallisinin Sonu Olabilir!

Doların geri dönüş yaşaması Bitcoin için sorun olabilir mi?

Analiste göre bir “Adam and Eve” çift dip formasyonu, yeni yükseklere neden olan nadir bir yapıdır. Başarısızlık, varlığı dolar boğalarının kesin olarak onaylamaya çalıştığı destek seviyesinden daha da aşağıya düşerek gönderir. Bu tip çift dipli formasyon, Litecoin ve diğer kripto para birimi fiyat grafiklerinde de bulunur. Analist, “Bitcoin fiyat grafiğini özellikle aynı DXY fiyat tablosunun üzerine yerleştirerek, logaritmik MACD etkinleştirildiğinde, meydana gelebilecek düşüş eğilimiyle ilgili işler daha net hale geliyor,” diyor:

Analist: Bu Gelişme Bitcoin Rallisinin Sonu Olabilir!

DXY’deki son büyük toparlanma ve yükseliş geçişi de 2017 boğa piyasasının zirvesiydi. Öncü kripto para biriminde ayı piyasası başlarken dolar keskin bir şekilde sıçradı. Bu sefer, dolar, acele etmiyor. Ayrıca Spilotro’ya göre LMACD’de gizli bir yükseliş sapması oluşuyor, hepsi de Bitcoin direnişle uğraşırken yaşanıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.