Analist: Bu Altcoin Top 10’a Girdikten Sonra Baş Döndürüyor!

Kriptocat Haber Editörü
Analist: Bu Altcoin Top 10’a Girdikten Sonra Baş Döndürüyor!

Analistlere göre, yeni piyasaya sürülen bir altcoin projesi, piyasa değerindeki multi-milyar dolarlık artışla ilk 10’a girdikten sonra baş döndürüyor.

Kripto analisti: Internet Computer (ICP) top 10’a girdikten sonra baş döndürüyor!

Internet Computer (ICP), İsviçre merkezli kâr amacı gütmeyen bir şirket olan Dfinity tarafından geliştirilen bir kripto projesidir. Proje, güvenlik duvarları, bulut bilişim altyapısı ve veritabanları gibi merkezi sistemlere güvenmeden internetin hızını, gücünü ve ölçeğini çoğaltmayı amaçlayan bir Blockchain olarak lanse ediliyor.

Analist: Bu Altcoin Top 10’a Girdikten Sonra Baş Döndürüyor!

Kripto analisti ve Coin Bureau sunucusu Guy, Internet Computer (ICP)’un internette ve bildiğimiz akıllı sözleşmelerde nasıl devrim oluşturduğunu açıklıyor. Kripto analisti konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Kuş bakışı açısından, Internet Computer (ICP) tüm dünyaya yayılmış veri merkezlerinden oluşuyor. Her veri merkezi birden fazla node içerir ve veri merkezlerinden gelen node’ler, alt ağ adı verilen bir şey oluşturmak için birlikte gruplanır. Her bir alt ağ, kurucu Dominic Williams tarafından icat edilen relay  adı verilen yeni bir fikir birliği mekanizmasını kullanan bir proof-of-stake Blockchain oluşturur… Alt ağlar, internet bilgisayarında çalışan merkezi olmayan uygulamaları barındırır. Şimdi, normal kripto DApp’leri (merkezi olmayan uygulamalar) bir akıllı sözleşmeler koleksiyonundan oluşurken, Internet Computer (ICP)’daki her DApp bir veya daha fazla kutudan oluşur. Canisters, steroidlerle yapılan akıllı sözleşmeler gibidir. Ek kullanıcıları desteklemek için diğer alt ağlarda kendilerinin yeni sürümlerini otomatik olarak oluşturabilirler ve DApp’leri oluşturan diğer geliştiriciler tarafından kullanılabilirler. Alt ağlar yalnızca güçlü veri merkezlerinde çalışan bir avuç node’den oluştuğundan, bu hem işlemlerin hem de uygulamaların normal internet ile karşılaştırılabilir hızlarda çalışmasını sağlar. Sadece bu da değil, merkezi olmayan bir borsa veya borç verme protokolü gibi işlemler gerektirmeyen bir şey olmadıkça, kullanıcıların teneke kutu uygulamalarıyla etkileşimde bulunurken herhangi bir ücret ödemeleri gerekmiyor.

Analist: Bu Altcoin Top 10’a Girdikten Sonra Baş Döndürüyor!

Analist, altcoin projesinin yerel tokeni olan ICP’nin kullanım durumlarına dikkat çekiyor

Analist, altcoin projesinin yerel tokeni olan ICP’nin üç kullanım durumu olduğunu ekliyor: projenin yönetimi, kanister ücretlerinin ödenmesi ve yönetime katılan veri merkezleri ve seçmenler için ödüller. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, 10 Mayıs’ta ICP tokeni, Coinbase Pro, Binance ve Huobi Global dahil olmak üzere büyük kripto borsalarında listelendi.

Kripto para, dev borsalarda listelendikten sonra fiyat tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 700,65 dolara ulaştı. Altcoin o zamandan beri geri çekildi ve şu anda 129 dolardan işlem görüyor. CoinGecko’ya göre 16 milyar dolarlık piyasa değeri ile ICP şu anda 8. en büyük kripto para konumunda.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.