Analist: Bu 5 Altcoin 2021’de Yükselme Potansiyeline Sahip

Kriptocat Haber Editörü
Analist: Bu 5 Altcoin 2021’de Yükselme Potansiyeline Sahip

Yakın tarihli bir videoda, Coin Bureau’nun sunucusu Mike Jenkins, devasa pasif gelir elde etme potansiyeline sahip 5 altcoin için açıklamalarda bulundu. İşte o altcoinler…

Altcoin MATIC

Listedeki ilk kripto para birimi Polygon (MATIC). Polygon, Ethereum için ölçeklendirme çözümünün en popüler katmanıdır. Trader’a göre, MATIC piyasadaki en iyi kripto paralardan biridir. MATIC stake etme ödülleri, stake edilen toplam MATIC miktarına bağlı olarak yılda yüzde 520 ile yüzde 5,2 arasında değişmektedir. Bu ödül şu anda yılda yaklaşık yüzde 19 seviyesinde bulunuyor.

LUNA

Proof of stake odaklı bir diğer kripto para birimi ise Terra’dır (LUNA). Terra, kripto para birimi tarafından desteklenen stablecoin’ler oluşturmayı mümkün kılan bir kripto para birimi projesidir.  Stablecoinleri teminatlandırmanın yanı sıra, LUNA, Terra’nın blok zinciri üzerinde stake etmek için kullanılır ve LUNA stake ödülleri yılda yaklaşık yüzde 12 olarak sabit bir değerde bulunuyor. Bir onaylayıcı olarak LUNA’yı stake etmek son derece zordur ve eşik oldukça yüksektir. Çünkü yalnızca en büyük stake’e sahip ilk 100 doğrulayıcı çekim sırasında ödül kazanabiliyor.

Altcoin Polkadot

Polkadot (DOT), Ethereum’un en büyük rakiplerinden biridir ve kurucusu Dr. Gavin Wood’un Ethereum’u kurduğu ve Ethereum’un gelişiminde kritik bir rol oynadığı göz önüne alındığında bu durum hiç de şaşırtıcı değil. DOT, piyasa değerine göre en iyi 10 kripto para biriminden biri. Üstelik bu durum Polkadot’un devasa ekosistemine güç verecek parachain’leri henüz tam randımanlı bir şekilde çalıştırmamış olmasına rağmen gerçekleşiyor. Polygon gibi, DOT için stake etme ödülleri, ne kadar DOT stake edildiğine bağlı olarak değişiyor ve mevcut yıllık getiri yılda yaklaşık yüzde 14 seviyesinde bulunuyor. Jenkins, şu anda stake yapmak için 300 DOT gerektiğini de not ediyor.

BNB

Binance (BNB) dünyanın en büyük kripto para borsasıdır ve BNB çeşitli ürünlerinde, hizmetlerinde ve platformlarında ayrılmaz bir rol oynar. Binance Smarrt Chain’de BNB stake etme ödülleri yılda %30’a kadar çıkabilir. Dikkat edilmesi gereken nokta, bu stake etme ödüllerinin, yalnızca işlem ücretlerinden geldikleri için istikrarlı olmamasıdır. Binance Smart Chain’deki 21 aktif doğrulayıcıdan biri olmak kolay bir iş değil ve aynı zamanda çekim anında yaklaşık 15 milyon dolara ulaşan minimum BNB stake’i gerektiriyor”.

ETH

Listedeki son stake odaklı token Ethereum’dur (ETH). Ethereum 2.0 üzerindeki staking geçen kış başladı ve 12 milyar doların üzerinde ETH, şu anda ağ teknik olarak henüz canlı olmasa da, yaklaşık 130 bin doğrulayıcı tarafından stake ediliyor. Ethereum 2.0’da stake ile herhangi bir ETH’yi, bir yıl veya daha uzun süre kilitlemek mümkün.  Strateji uzmanı, bu boğa piyasası sırasında ETH’nizi satmayı planlıyorsanız bunun ideal olmadığını tavsiye ediyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.