Analist: Bu 10 Altcoin, 2021’de Yatırım Yapmak İçin İyi!

Kriptocat Haber Editörü
Analist: Bu 10 Altcoin, 2021’de Yatırım Yapmak İçin İyi!

Apoorva Komarraju bugün yatırım yapmak için en iyi 10 Altcoin seçimini sunuyor. Analist’in belirlemiş olduğu koin’lere bir bakalım

Altcoin XRP

XRP’nin en önemli özelliği değişim özelliğidir. Transfer süresi anında gerçekleşir ve XRP, herhangi bir ücret ve bekleme süresi olmaksızın diğer birçok para birimi ile değiştirilebilir. Çoğu kripto para biriminin aksine XRP, blok zinciri teknolojisi yerine Harsh Tree üzerinde çalışır. Bu kripto para birimimin madenciliği bulunmamakta. Sınırlı arzı söz konusudur ve bu rakam 100 milyar olarak belirlenmiştir. Piyasa değeri: 49,22 milyar dolar olan XRP 1,04 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Altcoin Stellar Lumens (XLM)

Altcoin Stellar’ın ana kullanımı, finansal kurumları blockchain teknolojisi ile birbirine bağlamak ve daha ucuz işlemler kurmaktır. Geleneksel bir madencilik ağı yerine Stellar, işlemler için FBA algoritması kullanır. Bu, diğer blockchain tabanlı işlem algoritmalarına kıyasla daha hızlı işlemlerle sonuçlanır.

Cardano (ADA)

Japonya’da popüler olan Cardano, bir blok zinciri ağı üzerinde çalışıyor ve diğer kripto para birimleri gibi, doğrudan değer aktarımı için kullanılabiliyor. Bu kripto para biriminin değerini artıran şey, gelecekteki akıllı sözleşmeleri yönetme olasılığıdır. Bu da geliştiricilerin kendi sistemi etrafında uygulamalar yapabilecekleri anlamına gelir.

Analist: Bu 10 Altcoin, 2021’de Yatırım Yapmak İçin İyi!

Dogecoin (DOGE)

2013 yılında bir şaka olarak başlatılan Dogecoin’in yaratılmasının nedeni, doge meme’i bir kripto para birimine dönüştürerek altcoinler etrafında ses getirmek. Şaka kısa sürede bir dönüş yaptı ve şimdi Dogecoin piyasadaki önde gelen kripto para birimlerinden biri oldu. Dogecoin, 1 dakikalık blok aralıklarıyla diğer blok zincirlerine kıyasla daha hızlı işlemlere sahiptir. Bu kripto paranın arzında bir sınır olmadığından, Dogecoin sonsuza kadar sayısı artabilir.

Algorand (ALGO)

Algorand, akıllı sözleşmeleri destekleyen bir proof-of-stake blockchain üzerinde çalışıyor. PoS protokolü, rastgele seçilen kullanıcıların bloklar önermesini ve teklifleri oylamasını sağlar. Bu yaklaşım, kullanıcının yeni bir bloğun seçimi üzerindeki etkisini, kullanıcının stake ettiği oran ile dengeler.

IOTA

Blok zinciri yerine IOTA, Tangle adı verilen bir web bağlantıları sistemi üzerinde çalışır. IoT’yi kolaylaştırmak için IOTA, herhangi bir veri kayıt makinesi arasında veri alışverişi yapmak için bir kurulum olarak yapıldı. IOTA kullanarak bir işlem yapmak için, kullanıcının web üzerinden daha önce iki işlem yapması gerekir ve işlemin hızı, gerçekleşen işlem sayısına bağlıdır.

Tezos (XTZ)

Tezos 2017’de piyasaya sürüldüğünde, bugüne kadarki en büyük ICO’ya sahipti ve belirlenen 20 milyon dolarlık markanın 10 katından fazlasına ulaştı. Tezos blok zinciri sistemi, Bitcoin blok zinciri tarafından kullanılan proof of work sisteminden uzaklaşarak, proof of stake sistemini ilk kullanan koinlerden biri oldu.

EOS

EOS’un blockchain platformu aynı zamanda akıllı sözleşme yeteneklerini de barındırıyor. Bu, yazılım geliştiricilerin kendi sistemi etrafında uygulamalar veya dapp’ler yapabileceği anlamına geliyor. Dapps özelliği, onu ikinci en yüksek değerli kripto para birimi olan Ethereum’a benzer kılıyor.

TRON (TRX)

Ethereum’da başlatılan Tron, 2018’de kendi blok zincirine taşındı ve şimdi, Ethereum’un doğrudan bir rakibi haline geldi. 2019’da Tron ve Tether, bir token olan TRC-20-token’ı başlatmak için bir ortaklık duyurdu. Projeye göre, ağ, 27 süper temsilcinin blok üretebildiği ve yıllık 336.384.000 TRX ile ödüllendirildiği bir Proof of Stake sistemi kullanıyor.

NEM (XEM)

NEM, Smart Asset System denilen Türkçe’si Akıllı Varlık Sistemi anlamına gelen bir sistem üzerinde çalışıyor. NEM’in çalışma şekli diğer kriptolara göre farklıdır. 10.000 XEM’iniz varsa ve resmi NEM Nano cüzdanına yatırırsanız, faiz geliri elde etmeye başlayabilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.