Analist Benjamin Cowen, Bitcoin’de (BTC) İzlenebilecek Önemli Seviyeleri Açıkladı

Kriptocat Haber Editörü
Analist Benjamin Cowen, Bitcoin’de (BTC) İzlenebilecek Önemli Seviyeleri Açıkladı

Kripto para analisti Benjamin Cowen, 40.000 doları geri kazanmaya çalışan piyasa bedeli açısından dünyanın en büyük kripto para ünitesi Bitcoin için değerli düzeylerin ana sınırlarını çiziyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Cowen, yeni bir strateji oturumunda, genel çizgileriyle Bitcoin konusunda olumlu olmasına karşın, kısa vadede düşüş hareketlerine hazırlıklı olmalarının trader’ların faydasına olacağını söylüyor:

“Aşağı taraflı riski göz önünde bulundurmuyorsanız, kendinize düzgünlük yapmıyorsunuz demektir ve düşüş senaryoları ortaya koymak makus bir şey değil. Düşüş senaryolarını düşünmelisiniz. Yalnızca “Ah bu FUD” ve “Beni FUD ile rahatsız etmeyin. Tek duymak istediğim her gün yükseliyor olması” dememelisiniz. “Kendinize yeterlilik yapmıyorsunuz. Düşüş senaryolarını göz önünde bulundurmak, düşüş trendi varsa bundan yararlanmanıza yardımcı olur.”

Cowen, aşağı gerçek sert bir harekete hazır olmanın, ana giriş noktasından yararlanmak manasına gelebileceğini söylüyor:

“Belirli kalıplar içinde hareket ederseniz ve ‘bir daha 20.000 doları görmeyeceğiz’ derseniz, bu türlü bir hareket görürsek bu hareketten yararlanmaya hazır olacak mısınız yoksa ataklarınızı herkes sene sonunda 300.000 dolar olacak dediği için 60.000 dolar olacağı tarafında mi şekillendirdiniz? Aşağı istikametli riski göz önünde bulundurmanız, işler berbata giderse muhtemelen piyasaya DCA’ya (dolar maliyet ortalaması) ek olarak kenarda kimi stablecoin’lere sahip olmanızı sağlar.”

Yakından takip edilen analist, yazı yazarken yaklaşık 28.253 dolar olan 50 haftalık hareketli ortalamadan başlayarak Bitcoin’de dikkat edilmesi gereken kimi değerli düzeylere dikkat çekiyor:

“50 haftalık [hareketli ortalamaya] bakıldığında, bu bakılması gereken bir alan üzere görünüyor. Bu, daima bir düzeltme durumunda ona bakacak birinci alan olabilir. Ve aşağı inmeye devam edersek, insanların bunun hala bir boğa piyasası olduğunu nasıl söyleyeceklerini merak ediyorum. Demek istediğim, %50-60 düşüyorsanız, piyasa hassaslığında mutlaka bir değişiklik yaşıyorsunuzdur…

Lakin 100 haftalık 18.500 dolardan daha da uzak ve 200 haftalık ise çok daha uzak… Bu fiyatlara, 12.000 dolar yahut 13.000 dolara gideceğimizi sanmıyorum. Bunlar düşüş yaşadığımız ve sonra yükselişe devam ettiğimiz ve akabinde bir konsolidasyon evresine girdiğimiz yerde olabilir…

Halihazırda esasen bu biriktirme yahut tekrar biriktirme kademesinde olduğumuzu düşünüyorum.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.