Analist: Balinalar Orada, Bitcoin’de Bu Seviyelere Düşüşe Hazır Olun!

Kriptocat Haber Editörü
Analist: Balinalar Orada, Bitcoin’de Bu Seviyelere Düşüşe Hazır Olun!

Analist Justin Bennett, Bitcoin ve kripto para yatırımcılarının önümüzdeki haftalarda çok daha fazla volatilite ile karşı karşıya kalmasını beklediğini açıkladı. Analist, son düşüşün ardındaki sebebin herkesin düşündüğü gibi Elon Musk olmadığını da söyleyerek şaşırtıcı yorumlarda bulundu.

Analist, Bitcoin fiyatındaki düşüşün sebebini açıkladı

Bennett, Bitcoin’in fiyatındaki son düşüşün, öncü kripto para birimindeki konumlarını artırma fırsatı yakalayan zengin oyunculardan kaynaklandığını savundu. Analist, bu konu hakkında aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Fiyattaki son yükselişleri görmek güzel, ancak BTC’yi 65.000 dolardan 30.000 dolara kimin düşürdüğünü unutmayın. Bu kurumların artık biriktirmeleri gerekiyor. Bu, bir günde olmayacak. Olamaz… Peki, nasıl daha düşükten satın alıyorlar? Zayıf elleri sarsarak. Önümüzdeki birkaç hafta içinde daha fazla dalgalanma bekleyebilirsiniz.

Böylece Tesla CEO’su Elon Musk’ı Bitcoin fiyatındaki düşüş konusunda temize çıkaran Bennett, satışla sonuçlanan paniğin kurumsal yatırımcılar tarafından tetiklendiğine dikkat çekiyor. Bennett, “Panik satışı, panik olmadan gerçekleşmez. Paniğe kim neden oldu? Kurumlar… Görünüşe göre bazılarınız Elon’dan bahsettiğimi düşünüyor. Elon BTC’yi düşürmedi. Kurumlar düşürdü,” dedi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere fiyatlardaki son düşüş, Tesla’nın artık BTC ödemelerini kabul etmeyeceği duyurusunun ardından gerçekleşmişti. Dolayısıyla pek çok trader, düşüşün arkasında Elon Musk ve şirketinin bu kararının olduğunu düşünüyor.

Analist: Balinalar Orada, Bitcoin’de Bu Seviyelere Düşüşe Hazır Olun!

Kurumlar hangi seviyeleri izliyor?

Kripto para analisti, kurumsal yatırımcıların satın alım fırsatları için 28.000 ila 30.000 dolar seviyesini izlediğini ekledi. “Şu anda birikim aşamasındaysak kurumlar 30.000 doları, hatta belki 28.000 dolar civarındaki sınırları test edecek,” ifadelerini kullandı. Bennet ayrıca, Bitcoin fiyatında hızlı ve sürekli bir yukarı yönlü hareketin (V-şeklindeki iyileşme) ancak kurumsal yatırımcıların birikim aşamasına geçmesinin ardından gerçekleşebileceğini savundu. Analist, Bitcoin ve kripto alanında kurumların etkisinden aşağıdaki cümlelerle bahsetti:

V şeklinde bir iyileşme elde etmemizin tek yolu, kurumların buna izin vermesidir. Dün bahsettiğim gibi, daha uzun bir süre biriktirmeleri için daha uzun bir süre gerekiyorsa, BTC de düşük seviyelerde kalır. Herkes bu oyuna kurumların da katılmasını istiyordu. İşte, buradalar. Bu, artık onların kurallarına göre oynadığımız anlamına geliyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.