Altın Sıçrarken, Analistler Bu Varlığa Dikkat Çekti!

Kriptocat Haber Editörü
Altın Sıçrarken, Analistler Bu Varlığa Dikkat Çekti!

Altın piyasası, fiyatların bu yıl ilk kez 1.900 doların üzerine çıkmasıyla büyük ilgi görüyor; ancak bir araştırma firması, yatırımcıların gümüşe göz kulak olmaya devam etmesine yönelik çağrısını yineledi. Salı günü yayınlanan bir raporda Metal Focus analistleri, gümüş fiyatlarının 2021 yılına kadar altından daha iyi performans göstermeye devam etmesini beklediklerini söylediler.

Metal Focus analistleri, altın yükselişteyken rapor yayınladı

Analistlerin son yorumları, yatırımcıların düşük faiz oranlı bir ortamda artan enflasyon tehdidine karşı bir koruma aramalarıyla altın piyasasının iki aylık yükseliş yaşadığı sırada geldi. Değerli metaller alanındaki değişen dinamik, altın: gümüş oranını yaklaşık 70 puana çıkardı. Haziran ayı altın vadeli işlemleri en son günde %0.33 artışla ons başına 1.904.30 dolardan işlem gördü. Bu arada, Temmuz ayı gümüş fiyatları gün içinde %0.25 düşüşle ons başına 27.98 dolar seviyesinde işlem gördü.

Altın Sıçrarken, Analistler Bu Varlığa Dikkat Çekti!

İngiltere merkezli araştırma şirketi, gümüş fiyatlarının son haftalarda, bakır fiyatlarının ton başına 10.000 doların üzerine çıkan rekor seviyeleri nedeniyle gecikme yaşadığını belirtti. Ancak analistler, hem endüstriyel talep hem de yatırım talebi güçlü kaldığı için gümüşün bu her iki alandan da en iyi şekilde yararlanmaya devam ettiğini ekledi. Ayrıca raporda analistler, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Virüsün yeni çeşitleri hakkında artan endişelere rağmen devam eden mali ve parasal teşvik önlemleri, ekonomik büyümeyi desteklemeye yardımcı olacak ve böylece endüstriyel mallara fayda sağlamaya devam edecek. Bu destekleyici önemler ve önlemlerin ekonomik büyüme üzerindeki etkileri, enflasyonist baskı olasılığını artırıyor. Bu da reel faiz oranlarının düşük kaldığına işaret ediyor. Bu durum, hem altın hem de gümüş yatırımcılarını destekleyecektir.

Analistler: Gümüş, yeşil enerji teknolojisinin ivmesinden yararlanıyor

Analistler, yatırım talebinin güçlü kaldığını belirtti. Analistler, gümüş destekli borsada işlem gören ürünlerin (ETF) küresel olarak neredeyse rekor seviyelerde tutulduğunu söyledi. Araştırma şirketi ayrıca, fiziki külçe talebinin bu yılın ilk çeyreğinde geçen yıla kıyasla %43 artarak rekor seviyelere ulaştığını kaydetti. Gümüşün endüstriyel pazarına bakan analistler, değerli metalin yeşil enerji teknolojisinin gelişiminde artan ivmeden yararlanmaya devam edeceğini söyledi.

Altın Sıçrarken, Analistler Bu Varlığa Dikkat Çekti!

Metals Focus, bu yıl içinde altın fiyatının güçlenmesini bekliyor. Analistler “Bu çerçevede, gümüş piyasasının daha küçük boyutu göz önüne alındığında; altın:gümüş oranının 60’lara düşmesini bekliyoruz,” dedi. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Guggenheim CIO’su Scott Minerd da altın fiyatında nihai olarak yükseliş bekliyor. CIO, altının ons başına 5.000 ila 10.000 dolar olması gerektiğini söylüyor. Ayrıca, gümüşün geleneksel olarak geride kaldığını söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.