Altın İçin Rekor Tahmin: 2021’de Bu Seviyeler Kırılabilir!

Kriptocat Haber Editörü
Altın İçin Rekor Tahmin: 2021’de Bu Seviyeler Kırılabilir!

Altın fiyatları karma ticaret seanslarından geçiyor. Bu piyasa ortamında altın’ı yasal para olarak kabul etmeye çalışan ülkeler var. State Street Global Advisors’ın baş altın stratejisti George Milling-Stanley, bu konuyu ele aldı ve altın’a yönelik meteorik bir tahmin paylaştı.

Mevcut piyasa ortamında altın’ı yasal para olarak kabul etmeye hazırlananlar var

Arkansas eyaleti yakın zamanda altın, gümüş, platin ve paladyum külçe ve madeni paraların satış vergilerini kaldıran bir yasa imzaladı. Hareket, bu paraları eyalette para olarak kullanmayı kolaylaştırdığı için övüldü. Sound Money Defense League politika direktörü Jp Cortez, konuya yönelik şunları söyledi:

Arkansas dahil, 40 ABD eyaleti şimdi altın ve gümüşü satış vergilerinden tamamen veya kısmen muaf tutuyor.  Bu, on eyalet ve Columbia Bölgesi’ni, para birikimlerini FED etkisine karşı korumak isteyen vatandaşları hala sert bir şekilde cezalandıran birincil yargı bölgeleri olarak bırakıyor.

Altın İçin Rekor Tahmin: 2021’de Bu Seviyeler Kırılabilir!

George Milling-Stanley: Altın’ın gerçek değerlerine dayalı olarak yasal olarak kabul edildiğini asla göreceğimizi sanmıyorum

Bununla birlikte, State Street Global Advisors’ın baş altın stratejisti George Milling-Stanley, bu konuyu yorumladı. George Milling-Stanley, Arkansas veya başka bir eyaletteki bu tarz hareketin, insanların yasal olarak altın ve gümüş sikkeleri kullanmalarını sağlama açısından büyük bir fark olduğunu söyledi. George Milling-Stanley konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Kıymetli metallerin, külçe madeni paralarının, gerçek değerlerine dayalı olarak yasal olarak kabul edildiğini asla göreceğimizi sanmıyorum. Federal hükümet, 1987’de American Eagle madeni parasını piyasaya sürdüğünde, bu sikkelerin yasal olarak kabul edildiğine, ancak yalnızca bu madeni paraların içerdiği altın’ın değerinin çok altında, çok, çok altında görünen değerleri olduğuna karar verdi.

Altın İçin Rekor Tahmin: 2021’de Bu Seviyeler Kırılabilir!

George Milling-Stanley: Altın fiyatının bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyelerini aşma olasılığı mümkün!

George Milling-Stanley’e göre, geçmişte kıymetli metaller üzerindeki satış vergilerini düşürmek ve bunları yasal olarak kabul etmek için girişimlerde bulunuldu. Ancak George Milling-Stanley, madeni paraların nominal değeri ile gerçeğe uygun değeri arasındaki büyük fark göz önüne alındığında, bunları kullanmanın pratik olmadığını söyledi.

George Milling-Stanley, altın’ın bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyelerini aşma olasılığını da ele aldı. George Milling-Stanley “Bunun mümkün olduğunu düşünüyorum, mümkün olduğu kadar ileri gideceğimden emin değilim” dedi. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, altın 2020 yılının Ağustos ayında 2.070 doları görerek tarihi bir rekor kırmıştı. George Milling-Stanley’in öngörüsüne bakıldığında şimdi bu seviyenin kırılması mümkün görünüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.