Altın Fiyatları Tahminleri: Bu Dev Seviyeler Geliyor! Peki Ne Zaman?

Kriptocat Haber Editörü
Altın Fiyatları Tahminleri: Bu Dev Seviyeler Geliyor! Peki Ne Zaman?

Portfolio Wealth Advisors başkanı ve CIO’su Lee Munson, altın piyasasının enflasyon korkusuyla yükselen son varlıklardan biri olduğunu ve bu nedenle değerli metal piyasasında bir rejim değişikliği yaşandığını söyledi. Lee Munson, altın fiyatlarının neden yükseldiğini açıklayarak dev altın fiyatları hedefini duyurdu.

Lee Munson: Bu para basımı döngüsündeki nihai hedefim altın fiyatları için ONS başına 2.200 dolar!

Bazı uzmanlara göre, yatırımcılar bir kriz veya aşırı enflasyondan korktukları için altın almak için acele etmemelidir. Lee Munson, Kitco News’e verdiği demeçte, “Altın için artık her şey merkez bankasının bilançoyu genişletmesiyle ilgili” dedi. Lee Munson, Federal Rezerv faizleri artırmaya başlamadan önce altın’ın 2.200 dolara yükseleceğini sözlerine ekledi. Lee Munson konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Kriz için altın almıyorum. Satın alıyorum, çünkü bir kriz olduğunda ve bence merkez bankaları yarın yokmuş gibi para basacaklar. Bu benim daha büyük bir altın elde etmek istediğim zamandır. Bu para basımı döngüsündeki nihai hedefim altın fiyatları için ONS başına 2.200 dolar. Bu, burası ile FED’in yükselmeye başladığı zaman arasındaki hedef…

Altın Fiyatları Tahminleri: Bu Dev Seviyeler Geliyor! Peki Ne Zaman?

Lee Munson: Enflasyon ve altın’ın gerçekten bu kadar sıkı bağlantılı olduğunu düşünmüyorum

Lee Munson, bilanço genişlemesi ile birlikte altın tırmanışı arasında bir ayrım yapıyor ve “enflasyon korkusuyla değil, çünkü tüm ülkeler muazzam para basımıyla hiper enflasyona girmeyecek” diyor. Ancak Lee Munson’a göre, altın yine de kazanan olacak. Lee Munson konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Enflasyon ve altın’ın gerçekten bu kadar sıkı bağlantılı olduğunu düşünmüyorum. Altın hareketleri enflasyonla ilgili. İnsanların altın’la ilgili en büyük sorunlarından biri, bunun bir enflasyon koruması olduğunu söylemektir. Ama bu mutlaka doğru değil. Bol miktarda vardı. 80’li, 90’lı yıllardaki enflasyon, ancak altın düştü. Ancak, ABD dışında hiper enflasyonu olan ülkeleriniz olduğunda ve paranın değeri düştüğünde, altın bir mağaza değeridir. Binlerce yıldır böyledir. Satın alın, çünkü paralarının değerinin düşmesinden endişe ediyorlar.

Lee Munson: Altın fiyatları zirveye çıktığında, elde edeceğimiz büyüklük bu değil

Lee Munson’a göre, altın fiyatının nasıl hareket ettiğini anlamak için yatırımcıların para arzının genişlemesini izlemesi gerekir. Lee Munson “Bu, federal bilançonun genişlemesi. Bana göre altın’ın fiyatına karşı enflasyonun yükselmesine gerçekten neden olan şey bu. Altın fiyatları bundan etkileniyor” dedi. Lee Munson konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Ve şu anda, ABD 2023’ün ilk yarısına kadar durmayacak bir para basma döneminden geçiyor. Ve eğer geçmiş gelecek gibi bir şeyse, kafiyeli olması gerekiyorsa, o zaman altın’ın krizin ötesinde bazı bacakları vardır. Ayrıca FED, tüm şirket ve hanehalkı borçlarının ışığında durgun bir ortam olduğu her seferinde faiz oranlarını daha uzun süre düşük tutmak zorunda kalıyor. Enflasyon kesinlikle bir risk, ancak insanlar gerçek fiyat baskılarının büyüklüğüne aşırı tepki gösteriyor. %3’e varan enflasyon çok dramatik olurdu. Ve sanırım birçok insan 70’lerin sonu, 80’lerin başındaki enflasyon tipini düşünüyor. Altın fiyatları zirveye çıktığında, elde edeceğimiz büyüklük bu değil.

Altın Fiyatları Tahminleri: Bu Dev Seviyeler Geliyor! Peki Ne Zaman?

“ABD Hazinesi ve Federal Rezerv, enflasyondan çok deflasyonla ilgileniyorlar”

ABD Hazinesi ve Federal Rezerv, enflasyondan çok deflasyonla ilgileniyorlar ve tek istedikleri ABD ekonomisinin birkaç çeyrek boyunca %2’lik enflasyon hedefinin üzerine çıkıp çıkamayacağını görmek. Lee Munson konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Hazine ve FED bu oranları daha düşük tutmalı, böylece canlandırmaya devam edebilirler. Çünkü şu anda enflasyonla değil deflasyonla ilgileniyorlar ve bu bir rejim değişikliği. Ve bu nedenle, altın fiyatları konusunda bir rejim değişikliğimiz var. Çünkü şimdi merkez bankamız bir aydan fazla bir süre için %2, %2.5, %3’e ulaşmaya çalışmaktan çok daha fazla endişe duyuyor.

Lee Munson: Altın’ın tepki verdiği bilançonun sadece genişlemeden kaynaklandığına dair pek çok kanıt var

Pek çok yatırımcı enflasyonun sıçrayacağını ve Federal Rezerv’in aşırı tepki vereceğini varsayıyor. Lee Munson, bunun olacağına ikna olmadığını da sözlerine ekledi. Lee Munson konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın’ın tepki verdiği bilançonun sadece genişlemeden kaynaklandığına dair pek çok kanıt var. Birçok durumda ve birçok farklı ülkede, bilançonun genişlemesinin para biriminin değerinin düşmesi nedeniyle hiper enflasyona yol açtığını anlıyorum. Ama bence bunun, ABD için okunması çok kolay. Çekirdek enflasyon varsa gerekli değil, ne kadar para basıldığıyla ilgili daha çok şey var.  Modern para teorisinin kalabalık bir yolunu seçiyoruz. Ve dünyadaki herkes bunu biliyor. Bu yüzden ABD doları mücadeleye devam edecek.

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, ancak Lee Munson Federal Rezerv’in, parayı ve oranları kontrol ettikleri için hakimiyetini kaybetme olasılığının düşük olduğunu belirtti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.