Altın Fiyatları Tahminleri: 5 Analist Bu Seviyelere İşaret Etti!

Kriptocat Haber Editörü
Altın Fiyatları Tahminleri: 5 Analist Bu Seviyelere İşaret Etti!

Altın fiyatları, 1.800 doların üzerine çıktığından beri piyasaya yönelik yükselişli tahminler gelmeye devam ediyor. Genel olarak analistler, altın’ın şimdi 1.900 doları kırmasını ve oradan daha fazla yükselmesini bekliyor. Piyasadaki taze altın fiyatları tahminlerine birlikte bakalım…

Commerzbank FICC teknik ekibi: Altın fiyatları için daha fazlası geliyor! Bu seviyeler

Commerzbank FICC teknik ekibi, altın’ın daha yüksek bir seviyeye taşınmasını bekliyor ve son trend çizgisindeki kırılmaya dikkatleri çekiyorlar. Analistler Karen Jones ve Axel Rudolph, piyasaları yorumlayarak şunları söyledi:

Altın 200 günlük MA, 55 haftalık  MA ve 2020-2021 trend çizgisini aşındırdı. 1.959/65 Kasım 2020’nin en yüksek seviyesini ve 2021’in en yüksek seviyesini hedefliyoruz. Daha uzun vadede bunun da üstesinden gelineceğine inanıyoruz. Düşüşler ideal olarak 6 haftalık 1.807 yükseliş trendi tarafından kontrol altına alınacak. Bu, 1.762’de 20 günlük MA’yı koruyor ve burada yukarıda iken piyasa yukarı yönlü baskıyı sürdürmelidir. Temel destek, 1.710 dolarda 2019-2021 yükseliş trendi ve Haziran 2020’nin en düşük seviyesi olan 1.670,49 dolarda yer alıyor. Burada daha uzun vadeli bir yukarı yönlü eğilim arayacağız.

Altın Fiyatları Tahminleri: 5 Analist Bu Seviyelere İşaret Etti!

Todd ‘Bubba’ Horwitz: Altın fiyatları patlamaya hazır!

Altın ve gümüş, konsolidasyon modellerinden ayrıldı ve daha da yükseliyor. Bu altın analisti Todd ‘Bubba’ Horwitz’e göre, sadece bir sonraki büyük hareketin doğuşu olabilir. Todd ‘Bubba’ Horwitz piyasaları yorumlayarak konuya yönelik şunları söylüyor:

Fiyat hareketi yükselişe geçti. Pazartesi günkü büyük yükseliş, özellikle gümüşte, daha da yükselmek için yer olduğunu gösteriyor. Her iki metal de bu sabah bir miktar takip görüyor ve bir sonraki hedefimize doğru ilerliyor. Altın fiyatları için 1.900 dolarlık fiyatı arıyoruz. Çok daha fazlasını bekliyoruz, ancak her seferinde yalnızca bir seviye belirteceğiz. Gülünç bir çağrı yapmanın bir anlamı yok, çünkü bu piyasalar her seferinde bir seviye hareket ediyor. Altın veya gümüş haritasına bakarsanız, isteyebileceğiniz en boğa formasyonu olan merdivenlerden yukarı yürüyorlar. Cevaplanması gereken tek soru, bu binada kaç tane hikaye olduğu? Bu hareket bir gökdelene dönüşebilir; bir hareketin ne kadar ileri gideceğini asla bilemeyiz. Hem ticaret hem de yatırım hesaplarımızda, yatırım tarafında fiziksel Platin ekleyerek long altın ve gümüş olarak kalıyoruz.

David Barse ve Peter Grandich hisse senetleri, altın ve Bitcoin piyasalarını yorumladı

XOUT Capital CEO’su David Barse ve Peter Grandich & Co.’nun kurucusu Peter Grandich, hisse senetleri, altın ve Bitcoin hakkındaki görüşlerini aktardı.  David Barse, hisse senetlerini, güçlü piyasa temellerine bahis oynamak için ana finansal araç olarak görüyor. David Barse konuya yönelik şunları söylüyor:

Şirketlerin büyümenin yollarını bulmaya devam edecekleri ve gelecekte başarılı bir şekilde ilerleyecek olan bu şirketlerin adi hisse senetlerine sahip olmak isteyecekleri konusunda iyimserim. Öyleyse, benim boğa durumum daha çok, gerçekten iyimser uzun vadeli temel bir bakış açısı ve eğer bu bakış açısına sahipseniz, hisse senetlerine yatırım yapmanız gerekir. Bu tür bir kâr elde etmek için yatırım yapılacak tek varlık sınıfı bu.

Altın Fiyatları Tahminleri: 5 Analist Bu Seviyelere İşaret Etti!

Ancak Peter Grandich, ekonomide ve aşırı gerilmiş değerlemelerde hisse senetlerinin düzelmesine neden olabilecek riskler görüyor. Peter Grandich konuya yönelik şunları söylüyor:

Hisse senetleri gibi belirli şeyler, çevreleyen ekonomik, sosyal ve politik nedenlerden dolayı, önemli bir düşüş görebileceğimiz yerlerde fiyatlar üzerinde baskı oluşturabilir. Eğer haklıysam oraya gittiğimize inanıyorum, biraz ilerlemek ve David’in işaret ettiği şeyleri satın almak için nakit paraya sahip olmak istiyorum. Çünkü mavi çiplerin küçük harflerden daha iyi bir seçim olacağını düşünüyorum.

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla altın tahmini için “Altın Fiyatları Güçlü Yükseliyor! Peki Tahminler Ne?” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.