Altın Fiyatları Nereye Gidiyor? Ünlü İsim Seviyelerle Açıklıyor

Kriptocat Haber Editörü
Altın Fiyatları Nereye Gidiyor? Ünlü İsim Seviyelerle Açıklıyor

Altın fiyatları, yatırımcılar değerli metale yöneldikçe ve değişken kripto paralardan uzaklaştıkça bir kez daha parlaklığını yeniden kazandı. Juniorminerjunky.com’un kurucusu David Erfle’ye göre, altın fiyatları haftayı 1.850 doların üzerinde bitirirken, genç madenciler fiyat hareketlerini görmeye başlamalı. Ayrıca David Erfle, altın fiyatları için daha yüksek seviyeleri beklediğini de vurguluyor.

David Erfle: Bitcoin’deki düşüş altın fiyatları için olumlu! Fiyatı artıracak

Bu hafta Juniorminerjunky.com’un kurucusu David Erfle, altın piyasası için yıla yavaş başlamanın, ONS başına 2.000 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmanın ardından, bir konsolidasyon dönemine işaret ettiğini söyledi. 

David Erfle, Ons başına 1.850 doların üzerine çıkmanın önemli bir teknik kırılma olduğunu ve fiyatın uzun vadeli yükseliş trendini sürdürmeye hazır göründüğünü ekledi. David Erfle, Bitcoin‘deki daha fazla dalgalanmanın altın fiyatlarına ve  genç madenciler sektörüne fayda sağlamaya devam edeceğini sözlerine ekledi. David Erfle konuya yönelik şu açıklamaları yaptı:

Kripto para birimleri bir balonun içinde. Bitcoin, sadece dört yıl sonra bin doların altından 65.000 dolara yükseldi. Kabarcıklar patladığında, genellikle temel, doğal değerlerine inerler. Bir Bitcoin’in temel değeri nedir? Bunun nerede biteceğini ve nasıl biteceğini kim bilebilir, ama bence birçok insanı incitecek.

Altın Fiyatları Nereye Gidiyor? Ünlü İsim Seviyelerle Açıklıyor

Altın fiyatı yükselirken David Erfle, madencilere sesleniyor

Altın fiyatları yükselirken David Erfle, küçük madencilik sektörünün yeni yükseliş ivmesini yeniden kazanmaya başlamasının an meselesi olduğunu söyledi. David Erfle, kıdemli yapımcıların zaten bir yığın nakit üzerinde oturduğunu ve bu parayı işe koymaya başladığını da sözlerine ekledi. David Erfle’e göre, tek fark 2011’in hatalarından ders alan firmaların işleri doğru yapmasıdır.

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, geçen hafta Rio Tinto ve BHP gibi büyük madenciler, arama şirketlerine stratejik yatırım yaptıklarını duyurdular. Rio, Western Copper ve Gold’un Yukon’daki Casino projesine 25 milyon dolar yatırım yaptı. Bu arada BHP, Encounter’ın Northwestern Avustralya’daki Elliot bakır projesinde 17 milyon dolarlık bir çiftlik anlaşması duyurdu. David Erfle konuya yönelik şu açıklamaları yaptı:

Kıdemli yapımcılar bu sefer doğru yapıyorlar. Stratejik yatırımlar yapıyorlar. Geri kalanını daha sonra alma ihtimaliyle şimdi bir yığın alıyorlar ve bunu nakit ile yapıyorlar.

Altın Fiyatları Nereye Gidiyor? Ünlü İsim Seviyelerle Açıklıyor

David Erfle: Nakit anlaşmaları seviyorum, çünkü bu anlık bir maaş günü

David Erfle, küresel ekonominin COVID-19 salgınından kurtulmaya başlamasıyla birlikte madencilik alanında çok daha fazla birleşme ve satın alma faaliyeti görmeyi beklediğini de sözlerine ekledi. David Erfle, projelerde yüksek prim yerine çok daha fazla nakit anlaşması yapılmasını beklediğini de vurguluyor. David Erfle konuya yönelik şu açıklamaları yaptı:

Nakit anlaşmaları seviyorum, çünkü bu anlık bir maaş günü. Bir majör hisseye sahip olmakla ilgilenmiyorum.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.