Altın 1.400 Dolara mı yoksa 2.200 Dolara mı Gidiyor? Dev Analist Açıkladı

Kriptocat Haber Editörü
Altın 1.400 Dolara mı yoksa 2.200 Dolara mı Gidiyor? Dev Analist Açıkladı

Altın fiyatları 1.800 doların üzerindeki yükselişini sürdürüyor. Bazı analistler altın’dan yeni rekorlar beklerken, bazıları ise yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi için birkaç yıl beklemek gerekeceğini vurguluyor.

Gary Wagner: Altın fiyatında önümüzdeki birkaç ay içinde 1.900 doları test edebiliriz

Altın nihayet 1.800 doları kırdı ve bu seviyenin üzerinde bir taban oluşturdu. Altın kritik seviyenin üzerindeki konumunu sağlamlaştırırken bazı analistlere göre, yeni ATH yakın zamanda görülmeyebilir. TheGoldForecast.com editörü Gary Wagner’e göre, yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesinin ihlal edilmesi birkaç yıl alabilir. Gary Wagner konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Tüm zamanların en yüksek altın rekorunu göreceğimize inanıyorum. Önümüzdeki dört ay içinde bunun gerçekleşeceğine inanmak konusunda iyimser değilim. Ancak, bazı parametrelere dayanarak bunun çok muhtemel olduğunu düşünüyorum. 1.900 doları bir kez daha test edeceğimizi söyleyebilirim ve bu önümüzdeki birkaç ay içinde olabilir.

Altın 1.400 Dolara mı yoksa 2.200 Dolara mı Gidiyor? Dev Analist Açıkladı

Gary Wagner: Bu yılın geri kalanında altın’ın yörüngesi aşağıdan ziyade yukarı doğru

Gary Wagner, altın’ın 2011’de tüm zamanların en yüksek seviyesinin kırılmasının ardından 2012’de yaşanan duruma dikkat çekiyor. Gary Wagner, bu yılın geri kalanında altın’ın yörüngesinin aşağıdan ziyade yukarı çıkma ihtimalinin daha yüksek olduğunu söyledi. Gary Wagner konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

2011’in ortasında 1.910 dolara ulaştığımızda, bunu 2015’in sonunda 1.200 dolarla sona eren çok yıllı bir düzeltme izledi. Temelde yarıya indi. Ağustos’un en yüksek seviyesi 2.088 dolara ulaştığında, düştü ve 1.670 dolarda bir çift dip oluşturdu. Yani, çok daha sığ bir düzeltme yaptı. Çift dip ile gelen düzeltmenin, zaman çizelgesi kısaltılmış olmasına rağmen, gördüğümüz düzeltmeyle karşılaştırılabilir olduğunu düşünüyorum.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.