Altcoin’lerde Büyük Sermaye Duvarı! Bu Ne Anlama Geliyor?

Kriptocat Haber Editörü
Altcoin’lerde Büyük Sermaye Duvarı! Bu Ne Anlama Geliyor?

Blockchain analiz firması Glassnode, bir sermaye duvarının altcoin projelerini çevrelediğini bildirdi. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere bu sırada Bitcoin (BTC) yatay işlem görüyor. Glassnode, son haber bülteninde Ethereum (ETH) liderliğindeki altcoin’lerin Bitcoin’in hareket eksikliğinden faydalandığını ve büyük miktarda para emdiğini söylüyor.

Sermaye altcoin projelerine akıyor

Altcoin’lerde Büyük Sermaye Duvarı! Bu Ne Anlama Geliyor?

Yaygın olarak takip edilen analiz firması, Bitcoin’in zincir üzerindeki verilerinin sermayenin altcoin’lere dönüştüğünü ve bundan öncelikle Ethereum’un yararlandığını gösterdiğini söylüyor:

Sanki zaten belli değilmiş gibi, ETH son üç haftadır olağanüstü fiyat performansıyla bu sermaye rotasyonunun önemli bir kısmının birincil alıcısı oldu.

Bunu destekleyen veri ise, Binance’e büyük sermaye akışı ve Coinbase’ten eşzamanlı çıkışı. Glassnode, “Binance’in bireysel spekülasyon için tercih edilen bir yer olduğu ve en likit altcoin piyasalarından bazılarına sahip olduğu göz önüne alındığında, yatırımcılar Bitcoin fiyatları konsolide olurken altcoin volatilitesinden yararlandıkları için son zamanlarda BTC harcamaları sermaye rotasyonunun göstergesi olabilir,” ifadelerini kullanıyor.

Altcoin’lerde Büyük Sermaye Duvarı! Bu Ne Anlama Geliyor?

Glassnode: Ethereum zincirinde ATH kaydedildi

Glassnode ayrıca akıllı sözleşme çağrıları, Uniswap işlemleri, toplam işlem oranı ve ETH transferlerinde ödenen ABD doları dahil olmak üzere Ethereum ağındaki faaliyetteki gözle görülür artışı not ediyor:

Ethereum zinciri, artan gas limiti maksimum işlem hacminde bir artış sağladığından, günlük işlem sayılarında bir başka zincir üstü ATH’ye ulaştı. Bu hafta, 2017 makro zirvesinden hemen önce belirlenen bir önceki zirveye göre %22.5’lik bir artış ile 1.63 milyon işlemlik bir ATH elde edildi.

Sermaye rotasyonu, Ethereum’a ve patlayıcı ralliler yaşayan bir dizi farklı altcoin’e yardımcı olurken, Glassnode, Bitcoin için herhangi bir düşüş işareti görmeyerek, BTC madencilerinin de biriktiğine dikkat çekiyor:

Madenciler, madenci bakiyelerindeki net değişim yeşile dönerken, Nisan ve Mayıs aylarında önemli bir şekilde coin birikimine geri döndüler. Bu metrik, son 30 günlük bir süreçte madenci bakiyelerindeki net değişime bakılarak hesaplanır. Bu metrik şu anda madencilerin yalnızca net birikim yapmadıklarını; bunu artırdıklarını ve güçlü bir inanç duygusunun olduğunu gösteriyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.