Altcoin Patlaması: Bu 4 Altcoin, 2017 Rekorlarını Kırıyor!

Kriptocat Haber Editörü
Altcoin Patlaması: Bu 4 Altcoin, 2017 Rekorlarını Kırıyor!

Mayıs ayının başından bu yana, eski sayılabilecek altcoin projeleri atılım yaptı ve bir bir yeni rekorlar kırıyorlar. Bir proof-of-work (PoW) altcoin projesi ve Bitcoin fork’u olan Litecoin (LTC), bazı spot borsalarda tüm zamanların en yüksek seviyesine kısa süreliğine ulaştı. Ancak bazı veri toplayıcılar bu rekoru kaydetmedi.

Litecoin (LTC) 24 milyar doları aşan piyasa değeri ile ilk 10’a geri döndü

7 Mayıs’ın erken saatlerinde Litecoin (LTC)’in fiyatı 40 dakikadan kısa bir sürede yüzde 7.53 kadar yükseldi. Analiz platform CoinGecko’ya göre LTC fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Altcoin Patlaması: Bu 4 Altcoin, 2017 Rekorlarını Kırıyor!Kaynak: CoinGecko

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’te ise Litecoin (LTC) fiyatı USDT olarak 374.50 dolara ulaştı.

Litecoin (LTC) destekçilerinin topluluk tarafından yönetilen en popüler Twitter hesabı ise hemen bu yeni rekoru kutladı. Ayrıca bazı LTC kullanıcılarına göre bir önceki rekor 370 dolarda kırılmıştı.

Binance’in satın aldığı analiz platformu CoinMarketCap ise bugünün yükselişini rekor olarak tanımadı. Bu platformun mekanizmaları 372 dolardan yerel bir yüksek seviyeyi kaydetti. Dolayısıyla CMC’ye göre tarihi rekor kırılmamış durumda. Platformda şu ifade yer alıyor:

En yüksek değer: 19 Aralık 2017 (3 yıl önce) – 375.29 dolar

Eski altcoin projeleri 2017 rekorlarını geride bırakıyor

Bu artış, Litecoin’i (LTC) piyasa değerine göre ilk 10 kripto para birimi sırasına geri getirdi. Litecoin dışında son zamanlarda birçok “eski” kripto para birimi, son birkaç gün içinde tüm zamanların en yüksek seviyelerini yeniden ziyaret etti. Ethereum (ETH) rutin olarak yeni rekorlar kırarken yatırımcılar EOS’un yükselişini şaşırtıcı buluyor. EOS da uzun süre kımıldamayan coin’lerdendi. Coin, eski rekorunu kıramamış olsa da en az 2 yıldır bulunduğu 2-5 dolar aralığından kurtulup 12 dolara kadar yükseldi.

Bu bağlamda bile Ethereum Classic (ETC) rallisi, dudak uçuklatıyor. Aylarca gölgede kalan altcoin, 2017’nin en yüksek seviyesi olan 41 doları aşmakla kalmadı, yaklaşık dört katına çıktı. Dün, 167.09 dolar ile yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi kaydetti. ETC’nin bu ciddi yükselişi, Mayıs ayının başlarında gerçekleşti. CoinGecko verilerine göre altcoin, 14 gün içerisinde %279, 30 gün içerisinde ise %625 oranında yükseldi. Yazım sırasında 129 dolara gerilemiş durumda.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.