Alex Oh, SEC’deki Görevinden Bir Hafta Sonra İstifa Etti

Kriptocat Haber Editörü
Alex Oh, SEC’deki Görevinden Bir Hafta Sonra İstifa Etti

Bloomberg, SEC’de yakın vakitte vazifeye gelen icra lideri Alex Oh’un, vazifesinden bir hafta sonra birdenbire istifa ettiğini bildirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Alex Oh, Bloomberg’e nazaran, evvelki hukuk mesleğinden kaynaklanan bir davadaki komplikasyon nedeniyle SEC’deki misyonundan ayrılmayı tercih etti.

SEC’in yaptığı açıklamaya nazaran Melissa Hodgman, SEC’de icra müdürü vekili olarak tekrar misyon alacak.

Bloomberg’de bahsedilen, Oh’un hukuk mesleğindeki dava, petrol şirketi Exxon Taşınabilir Corp’u, mahkeme dokümanlarında sav edildiği üzere Endonezya’daki mahallî halka zalimce muameleyi desteklediği argümanlarına karşı savunduğu bir davaydı. Oh, davanın gelişmesiyle birlikte, SEC’de çalışmaya devam ederken bunun üstesinden gelemeyeceğine karar verdi.

SEC, Ripple (XRP) Davasına Devam Ediyor

XRP topluluğu her ne kadar yeni SEC lideri Gary Gensler’i davayı geri çekmek için ikna etmeye çalışsa da, düzenleyici yasal çabayı devam ettirecek üzere görünüyor.

Dava şu anda 5. ayına girdi ve Ripple Labs, düzenleyici kuruma karşı birtakım küçük zaferler elde etmeyi başardı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.