Aion (AION) Nedir: Ne İşe Yarar?

Kriptocat Haber Editörü
Aion (AION) Nedir: Ne İşe Yarar?

Bugün sizlere Aion (AION) nedir, Aion yorumları, Aion nasıl satın alınır, Aion’un özellikleri ve Aion ne işe fayda başlıklarından bahsedeceğiz.

Aion Nedir?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Aion ağı, zımnilik, ölçeklenebilirlik ve platformlar ortası bağlantısı çözmeyi hedefleyen çok katmanlı tahlildir. Platformun kendi kripto parası olan AION ise platform içi kullanıma sahiptir.

Aion Neden Çıktı?

Birinci katmanlı blockchain projeleri yalnızca şahıslar ortası (P2P) süreçlere imkan tanımıştı. Ancak Ethereum (ETH) platformunda karmaşık uygulamalar geliştirilebiliyor. Lakin birinci ve ikinci jenerasyon tahlillerde platformlar ortası irtibat mümkün değildi. Bu yüzden Aion piyasaya giriş yaptı. Başka bir durum ise platformlar ortası geçişin üçüncü partilere muhtaçlık duyulabilmesinden ötürü kaynaklanıyordu. Ancak Aion bu sorunu çarçabuk çözer.

Aion Ağının Özellikleri Nelerdir?

Aion, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Zcash (ZEC) üzere kripto paraların ve ağların irtibat kuramamasına tahlil sağlar. Tasarladıkları çok katmanlı ağ sayesinde karmaşık süreçler uygulamadan çarçabuk başka platformlarla bağlantı kurabilirsiniz. Tahlil olarak Ethereum ERC-20 standardında kripto para oluşturan firma, deneyimli takımıyla birlikte daha gelişmiş tahliller üzerine çalışıyor. Lakin tekrar de Aion ağı rahatlıkla kullanılabilir.

Aion Grubu

Takımın başında Nuco Küresel ve Aion Vakfı’nın CEO’su Matthew Spoke bulunur. Akabinde Nuco CTO’su Junius Tu ve mühendisler Ali Sharif, Chris Lin ve Alexandra Roatis ise uzun yıllar yazılım geliştirme alanında çalışmış uzman yazılımcılardan oluşur. Akabinde iş geliştirme uzmanları Duncan Cameron ve Dipesh Pradhan varken, CFO konumunda Jason Burke ve COO konumundaki Kesem Frank ise projedeki değerli isimler olarak görülebilir.

Aion Yorumları

Dünyada blockchain ağları ortasında bağlantıya imkan sağlayan birinci uygulama olan Aion, Ethereum’dan sonraki en büyük gelişmenin fitilini ateşledi. Vakit içinde Polkadot (DOT) ve Avalanche (AVAX) ise öteki ağlarla etkileşimde bulunmak için köprü inşa ettiler. Bilhassa gelecekte daha da kıymetli bir husus olacağını vurgularsak Aion üzere projelere talep daha da artabilir.

Aion Nasıl Satın Alınır?

Aion, Binance, Bitgumb, KuCoin, WazirX, CoinDCX, Bitvavo, Beaxy, BiONE, Bitrue, LATOKEN, ATOMARS, Bitfinex, CoinBene ve DragonEX borsalarında hesabınız olduktan sonra alım yapabilirsiniz. Şayet Aion satın alacaksanız AION/USDT, AION/ETH, AION/BTC, AION/KRW ve AION/EUR süreç çiftlerinden faydalanabilirsiniz.

Aion Ağının Kullanım Alanları

AION CEO’su, kendi ağları için birkaç kullanım alanı sıraladı:

Startuplar

Aion, startupları farklı platformların sunduğu tahlillerle eşleştirmede faal bir yol sağlar. Bu sayede kurucular, uzmanlık alanlarına basitçe yönelebilirler.

Şirketler

Aion’un sunduğu hizmet olan platformlar ortası etkileşim ile büyük sanayiler, diğer firmaların hangi blockchain platformlarını kullandıklarına bakmak zorunda kalmayacaklar. Bu sayede firmalar ek mühlet ve yazılım geliştirme maliyetinden kurtulacaktır.

Merkezsiz Uygulama Geliştirme

Yazılımcılar farklı blockchain ağlarında uygulama geliştirirler. Ancak platformlar ortasında etkileşim sonlu olduğu için tek bir protokol üzerinde kalabilirler. Aion ise bu sorunu kendi platformları üzerinden yazılım geliştirerek çözmeyi sağlar.

Onaylayıcılar

Aion platformunun ana kullanıcıları doğrulayanlar olduğu için, sistemdeki tüm işleyiş onlar üzerinden yürür. Onaylayıcıların rolü ise tüm süreçlere bakıp denetim etmekten geçer. Süreçleri onayladıktan sonra ise diğer blockchain platformları ortasından transfer süreçlerini gerçekleştirir.

Köprü İnşası

Aion core yazılımcıları ise ağlar ortası süreçlere imkan sağlayan köprüleri oluşturup aktiviteleri izlerler.

Aion Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

AION token’larımı hangi cüzdanlarda tutabilirim?

AION token’larınızı My Aion ve Trust Wallet üzerinden basitçe tutabilirsiniz.

Aion hakkındaki sorularımı nereden sorabilirim?

Sorularınızı Aion’un telegram kümesinde sorabilirsiniz.

Staking pool yöneticileri token’larımı çalabilir mi?

Staking pool yöneticileri sizin AION token’larınıza akıllı kontratlar aracılığıyla sahip olamayacakları için çalamazlar.

Aion Ne İşe Fayda?

Dünyanın birinci platformlar ortası blockchain uygulaması olan Aion, farklı blockchain platformları ile etkileşime imkan tanır. Bilhassa platformlar ortası köprülerin kurulduğu bir çağda olduğumuzu düşünürsek, Aion üzere projelerin piyasada olması çok değerli bir gelişme. Son olara Aion, sağladığı altyapı ile yazılım geliştirme maliyetlerini önemli oranda düşürebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.