Adalet Bakanlığı Sözcüsünden Thodex ve Vebitcoin Açıklaması

Kriptocat Haber Editörü
Adalet Bakanlığı Sözcüsünden Thodex ve Vebitcoin Açıklaması

Adalet Bakanlığı Sözcüsü Ertuğrul Çekin, Türk kripto para piyasasında yaşanan dolandırıcılık olaylarına yönelik açıklamada bulundu. Ertuğrul Çekin, yerli Bitcoin ve kripto para borsası Thodex ve Vebitcoin soruşturmasında toplam 10 kişinin tutuklandığını açıkladı.

Adalet Bakanlığı Sözcüsü Çekin’den Thodex ve Vebitcoin açıklaması

Adalet Bakanlığı Sözcüsü Ertuğrul Çekin, Dikmen Hakim Evi’nde basın toplantısı düzenledi. Ertuğrul Çekin, bu toplantıda yerli kripto para borsalarına yönelik yürütülen soruşturmalara dair kritik açıklamalarda bulundu. Bakanlık Sözcüsü Çekin, Thodex ile Vebitcoin adı verilen kripto para borsalarında gerçekleşen ve çok sayıda vatandaşın mağduriyetine yol açan adli olaylarla ilgili, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı ve Muğla Cumhuriyet Başsavcılığınca derhal soruşturma başlatıldığını kaydetti.

Adalet Bakanlığı Sözcüsünden Thodex ve Vebitcoin Açıklaması

Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer hakkında Sulh Ceza Hâkimliği tarafından tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldığını ve kırmızı bültenle arandığını anımsatan Ertuğrul Çekin, “Aynı soruşturma kapsamında dün itibariyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğinin kararı ile 6 şüpheli tutuklanmıştır” dedi. Vebitcoin soruşturmasının ise Muğla Cumhuriyet Başsavcılığınca sürdürüldüğünü hatırlatan Ertuğrul Çekin, soruşturma kapsamında 4 şüphelinin nitelikli dolandırıcılık suçundan tutuklandığını aktardı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.