ABD’li Senatör, Kripto Para ve Fidye Yazılımları Hakkındaki Tartışmanın Yeni Başladığını Söyledi

Kriptocat Haber Editörü
ABD’li Senatör, Kripto Para ve Fidye Yazılımları Hakkındaki Tartışmanın Yeni Başladığını Söyledi

ABD senatörleri kripto para düzenlemelerini güçlendirmek istiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İki ABD Senatörü, Roy Blunt ve Mark Warner, düzenlemelerin güçlendirilmesi davetinde bulunan “Meet the Press”in son kısmında kripto para ünitesinin fidye yazılımdaki rolünü tartıştı. Warner, kripto para ve fidye yazılımı hakkındaki tartışmanın “daha ​​yeni başladığını” söyledi:

“Geçen yıl iki parti olarak mevzuat konusunda daha güzel anlaştık lakin kripto para ve fidye yazılımı hakkındaki bu tartışma daha yeni başlıyor.”

Warner, kripto paralardan çıkan “bazı güzel şeyleri” kabul ederken, fidye yazılımının “karanlık nokta” olduğunu da kaydetti:

“Gerçek şu ki, bu sistemlerden kimilerini aşmanın yolları var, lakin şayet bir şirket fidye ödemesi yapıyorsa, şayet bu ödemede biraz şeffaflık yoksa, berbat adamlar basitçe öteki bir yol bulurlar.”

Bu haftanın başlarında, dünyanın en büyük et tedarikçisi olan JBS, değerli bir fidye yazılımı saldırısı yaşadı. Şirket, kripto para olarak 5 milyon dolarlık fidye ödemek zorunda kaldı. Biden idaresi şu anda son fidye yazılımı taarruzlarında kriptonun rolünü araştırmaya odaklanmış durumda.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.