ABD’li Bankacılık Devi Goldman Sachs, Kripto Para Alım Satım Ekibi Oluşturdu

Kriptocat Haber Editörü
ABD’li Bankacılık Devi Goldman Sachs, Kripto Para Alım Satım Ekibi Oluşturdu

ABD bankacılık devi Goldman Sachs, kendi kripto para alım satım takımını oluşturduğunu bildirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Goldman’ın ortağı Rajesh Venkataramani tarafından kaleme alınan not, grubun Goldman’ın global para üniteleri ve gelişmekte olan piyasaların (GCEM) bir kesimi olacağını tez ediyor:

“Müşterilerimiz için kripto para ünitesi riskini yönetmek için merkezileştirilmiş masamız olacak firmanın kripto para ünitesi alım satım grubunun oluşumunu duyurmaktan memnuniyet duyuyorum. Alım satım grubu, Mathew McDermott liderliğindeki firmanın Dijital Varlıklar teşebbüsü kapsamında bana rapor veren Küresel Para Üniteleri ve Gelişen Piyasalar’ın (GCEM) bir kesimi olacak.”

Goldman, geçtiğimiz Perşembe günü müşterilerinin kripto para piyasası bilgileri ve haberlerine erişmelerini sağlayacak bir hizmet de başlattı.

Venkataramani, yeni kurulan takımın halihazırda Bitcoin takviyeli devredilemez vadeli kontratlar ve CME Group’un Bitcoin vadeli süreçlerini gerçekleştirdiğini söylüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.