ABD Senatörü Ted Cruz Bitcoin (BTC) Yanlısı Olduğunu Söyledi

Kriptocat Haber Editörü
ABD Senatörü Ted Cruz Bitcoin (BTC) Yanlısı Olduğunu Söyledi

ABD Senatörü Ted Cruz, Fox News sunucusu Sean Hannity ile yaptığı son röportajda Bitcoin (BTC) yanlısı olduğunu söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD Teksas Senatörü Ted Cruz, Fox News’in “Hannity” programına iştiraki sırasında Bitcoin’in “çok fazla potansiyele” sahip olduğunu söyledi:

“Bakın, bence [Bitcoin] çok fazla potansiyele sahip. Bence bunda büyük bir büyüme görüyoruz.”

Eski lider adayı, yaklaşan bir enflasyon krizinin insanların Bitcoin’e akın etmesinin “nedeninin bir parçası” olduğunu sav ediyor:

“Enflasyonu görüyoruz. Kerestenin yükseldiğini, konutların yükseldiğini, petrolün yükseldiğini, akaryakıtın yükseldiğini, gücün yükseldiğini, emtiaların yükseldiğini görüyoruz ve bence beşerler buna karşı bir tedbir olarak Bitcoin’e yöneliyorlar.”

Senatörün yorumları, yakın vakitte Bitcoin’i “dolandırıcılık” olarak nitelendiren eski lider Donald Trump’ın yorumlarına aksi düşüyor.

İnsanlara Özgürlük Sunuyor

Cruz’dan evvel Sean Hannity ile röportaj yapan Microstrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’in sekiz milyar insan için “mülkiyet ve özgürlüğü” temsil ettiğine inanıyor:

“Bitcoin, 8 milyar bireye mülkiyet hakkı veren teknik bir tahlildir. Elimde 1 milyar dolara sahip olduğum kadar kolaylıkla 100 dolara sahip olabilirim.”

Neden Ethereum yerine Bitcoin’i tercih ettiği sorulduğunda Saylor, birincisinin en eski, en güçlü ve en inançlı kripto para ünitesi olduğunu söyledi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.