ABD Kongre Üyesi, Dogecoin ve 5 Altcoin’e Yatırım Yaptı!

Kriptocat Haber Editörü
ABD Kongre Üyesi, Dogecoin ve 5 Altcoin’e Yatırım Yaptı!

ABD’de, Tenessee Temsilcisi Mark Green, kısa süre önce Dogecoin (DOGE)’in meteorik yükselişinden kazanç sağlayan ilk kongre üyelerinden biri oldu. Green’in her biri 1.000 ve 15.000 dolarlık iki ayrı DOGE satın alımı gerçekleştirdiği bildirildi. Bu satın alım, kamuoyu aydınlatma formlarında açıklandı.

Dogecoin yatırımının yanı sıra 5 altcoin yatırımı daha bulunuyor

Green’in en son Dogecoin yatırımları Basic Attention Token (BAT), CELO, EOS, Ethereum (ETH) ve Stellar Lumens (XLM) gibi kapsamlı altcoin yatırımlarına eklendi. Bu bilgiler, araştırma firması Unusual Whales tarafından paylaşılan bir analizin ardından ortaya çıkmıştı. Green, böylece, bu yeni varlıklara yatırımı onaylanan iki ABD temsilcisine katılmış oldu.

ABD Kongre Üyesi, Dogecoin ve 5 Altcoin’e Yatırım Yaptı!

ABD eski başkanı George W. Bush altında çalışan eski bir Beyaz Saray avukatı olan Richard Painter’e göre, daha katı kripto düzenlemeleri ile ilgili aktif tartışmaların halen devam ediyor olması nedeniyle, bir Kongre üyesi tarafından yapılan bu yatırımlar uygun değil. Açıklamalarına göre Painter, tüm bunlara gerçekten izin verildiği konusuna şaşırdığını söyledi. “Düzenlemeden sorumlu yürütme organı yetkililerini düzenleyenlerle çıkar çatışması yasaları” olduğuna dikkat çekti. Kanun koyuculara neden farklı muamele edildiğini sorguladı.

İlk DOGE satın alımı Nisan’ın başında gerçekleşti

Green, ilk satın alım işlemini 1 Nisan 2021’de, yaklaşık 0,06 dolar civarında işlem görürken gerçekleştirdi. Ardından kripto para biriminin fiyatı önemli ölçüde yükseldi. 14 Nisan’da, Green ikinci satın alma işlemini tamamladı.

Dogecoin, 2013 yılında sadece bir şaka olarak yaratıldı. 2021’in başında, milyarder Mark Cuban, Food Network yıldızı Guy Fieri ve Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk Doge’u sosyal medya aracılığıyla tanıtmaya başlamadan önce sadece 0.01 dolardan işlem görüyordu. Yazım sırasında DOGE fiyatı 0,30 dolar civarında, ancak bu ayın başlarında 0,72 dolara kadar yükseldi.

ABD Kongre Üyesi, Dogecoin ve 5 Altcoin’e Yatırım Yaptı!

“Salon” isimli bir platforma göre Green, elindeki DOGE’ların bir kısmını satmış olabilir. Green, Elon Musk’ın SNL katılımı sırasında DOGE hisselerini satmış gibi görünüyor. İlginç bir şekilde, Dogecoin fiyatı Musk’ın gösteriye katılmasının ardından düştü. Green’in coin’lerini sattığı düşünüldüğü sırada DOGE 0.50 dolar civarında işlem görüyordu.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Senatör Cynthia Lummis, BTC yatırımı olduğunu açıklamıştı. Fox News’e Bitcoin’i meslektaşlarına açıklama amacında olduğunu söyledi. Bunun oldukça zor olacağını kabul etti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.