ABD Hazine Bakanlığı Eski Yöneticilerinden Rosie Rios, Ripple’a Katıldı

Kriptocat Haber Editörü
ABD Hazine Bakanlığı Eski Yöneticilerinden Rosie Rios, Ripple’a Katıldı

ABD Hazine Bakanlığının eski üst seviye yöneticilerinden kıymetli bir isim Ripple idare heyetine katıldı. Bakanlık eski yöneticisi Rosie Rios, bundan sonra Ripple idare şurasında yer alacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD merkezli ödeme tahlilleri sağlayıcısı Ripple, evvelki gün Rios’un idare şurasına katılması ve Kristina Campbell’ın yeni finans müdürü olarak firmaya katılmasıyla iki değerli işe alım açıkladı. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirketin resmi web sitesinde, şu tabirleri kullandı:

“Bu iki istisnai başkan, şirket için çok değerli bir vakitte Ripple‘a katılıyor. Rosie’nin kamu ve özel bölümdeki tecrübesi Ripple için kıymet biçilmez bir bakış açısı sağlıyor, bilhassa de sanayi kripto para geleceğini tanımlamak için çalışırken. Ayrıyeten, süratle ivme kazanan işletmelerde Kristina’nın kapsamlı bilgi birikimini ve başarısı kıymetli. Süratli milletlerarası büyümemize devam ederken ve ABD’de yasal düzenlemelerin netliğini savunurken onları grupta bulundurduğumuz için çok şanslıyız.”

Rios, Obama idaresinde ABD’nin 43. Haznedarıydı. Bir bayanın portresini (Amerikalı kölelik aykırısı Harriet Tubman) ABD para ünitesine yerleştirme teşebbüsü de dahil olmak üzere, yaptığı katkılardan ötürü ABD Hazine Bakanlığı tarafından verilen en yüksek onur olan Hamilton Ödülü’nü aldı. Rios, şunları söyledi:

“Kariyerimi, sakin süreçlere yeni ve yenilikçi tahliller getirmeyi gerektiren finansal iştirak ve yetkilendirmeye adadım. Şirkete katıldıktan sonra Ripple, ödemeleri global olarak kolaylaştırmak için değerli ve legal bir rolde kripto para ünitesinin nasıl kullanılacağına dair en yeterli örneklerden biri. Blockchain ve kripto, gelecekteki global finansal sistemlerimizin temelini oluşturacak.”

Campbell’ın da finansal stratejisini geliştirerek ve dünya genelinde fırsatların genişlediği bir vakitte hissedarlara paha sunarak Ripple’ın büyümesini hızlandırması bekleniyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.