ABD Hazine Bakanı’nın Açıklamaları Sonrası Bitcoin Düşüşe Geçti

Kriptocat Haber Editörü
ABD Hazine Bakanı’nın Açıklamaları Sonrası Bitcoin Düşüşe Geçti

Son birkaç saat, kripto para piyasalarını zorladı. Bitcoin 53.500 dolara düşerken toplam piyasa değerinde 100 milyar dolar kaybedildi.

Birkaç saatlik mumda tüm piyasa kırmızıya döndü ve kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinde 100 milyar dolardan fazla kaybedildi. Bybt verilerine göre son 24 saatteki toplam tasfiye yaklaşık 2 milyar dolar değerinde. En büyük tek tasfiye emri Huobi’de gerçekleşti. Bu tasfiye, 74,5 milyon dolarlık bir Ethereum pozisyonuydu. Neredeyse 196 bin trader tasfiye oldu.

Son bir saatte en çok Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin trader’ları tasfiye oldu.

Tasfiyelerin çoğu Bybt, Huobi ve Binance’te gerçekleşti.

Yazım sırasında Bitcoin, gün içerisinde neredeyse 5.000 dolarlık kayıpla 54.000 dolardan işlem görüyor. piyasanın geri kalanı da son birkaç saat içinde kırmızıya büründü.

Bitcoin fiyatındaki düşüşün sebebi Yellen’ın açıklamaları mı?

Piyasalardaki bu düşüşe ise ABD’nin Hazine Bakanı Janet Yellen’ın son açıklamalarının neden olduğu düşünülüyor. Yellen aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Ekonominin aşırı ısınmasını engellemek için faizlerin artması gerekebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.