AB Parlamentosu Üyesinden Bitcoin (BTC) Madenciliği ile İlgili Kritik Öneri

Kriptocat Haber Editörü
AB Parlamentosu Üyesinden Bitcoin (BTC) Madenciliği ile İlgili Kritik Öneri

Avrupa Birliği Parlamentosu üyesi olan Alman siyasetçi Sven Giegold, Funke Mediengruppe ile gerçekleştirdiği röportajda, Bitcoin (BTC) madenciliği için kullanılan güç ölçüsüne sınırlama getirilmesini istedi.

“Kripto para üniteleri küçük birer sandbox oyunu üzereyken rastgele bir düzenlemeye muhtaçlık yoktu. Buna ek olarak yeni teknolojik ögelere da bir yer açmak gerekliydi. Lakin Bitcoin madenciliği üzere süreçler, ekolojik açıdan birer tehdit haline geliyorsa, buna müdahale edilmesi gerekir.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Giegold’un argümanına nazaran Bitcoin’in karbon izi, global sera gazı emisyonlarını arttırıyor ve Alman iktisadına ziyan veriyor.

Giegold’a nazaran madencilik süreçleri için bir düzenleme yapılması gerekiyor. Ayrıyeten bu mevzunun AB gündemi içerisinde yer alması gerektiğini düşünüyor.

Avrupa fosil yakıtları yasaklarken, Giegold bunların Bitcoin’den daha faydalı olduğunu düşünüyor.

“Bir otomobil en azından bir kişiyi A noktasından B noktasına götürebilir.”

Giegold, Almanya’nın ekoloji yanlısı Yeşil Parti’nin değerli bir üyesi olduğundan, yaptığı bu açıklamalar topluluk içerisinde şaşkınlıkla karşılanmadı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.