7 Analist: Altın Fiyatları İçin Haftaya Bu Seviyeleri Bekleyin!

Kriptocat Haber Editörü
7 Analist: Altın Fiyatları İçin Haftaya Bu Seviyeleri Bekleyin!

En son Kitco News Gold Anketi’ne göre, yükselen enflasyon baskıları ve yenilenen ekonomik belirsizlik, piyasa analistleri ve bireysel yatırımcılar arasında altın piyasasında güçlü bir yükseliş hissi oluşturmaya devam ediyor. Analistler, altın fiyatları için bu hafta kritik tahminler paylaştı ve gelecek hafta görülebilecek seviyeler belli oldu.

Robin Bhar: FED’in sabırlı olmak için bir yeri olduğunu ve bunun altın’ı destekleyeceğini düşünüyorum

Altın piyasasında volatilite bu hafta toparlandı. Yine de analistler, değerli metal için bir Goldilocks ortamının fiyatları 1.850 dolar/ONS’un üzerine geri çekebileceğini, kritik bir geri çekilme seviyesini ve 200 günlük hareketli ortalamayı temsil eden hayati bir teknik alan olduğunu söylediler. Bağımsız bir piyasa analisti olan Robin Bhar, piyasaları yorumladı ve şunları söyledi:

Soru şu: Yükselen enflasyon nedeniyle, Federal Rezerv’in elleri beklenenden daha erken faiz oranlarını yükseltmeye zorlanacak mı? Gördüğümüz ekonomik veriler nedeniyle enflasyon yükseliyor olsa da FED’in sabırlı olmak için bir yeri olduğunu ve bunun altın’ı destekleyeceğini düşünüyorum. Ekonomiler yeniden açılırken, enflasyonun yükselmesi haklı, ancak ekonomik veriler hala dengesiz.

7 Analist: Altın Fiyatları İçin Haftaya Bu Seviyeleri Bekleyin!

Sean Lusk: Altın fiyatları 1.850 doların üzerine çıkabilir

Bu hafta 13 analist, Kitco News’un altın  anketine katıldı. Bunlardan on analist veya %77’si altın üzerinde yükseliş gösterdiğini söyledi. Aynı zamanda bir analist, yani %8‘lik kesim önümüzdeki hafta fiyatların düşeceğini söyledi. İki analist, yani %15’lik kesim altın fiyatlarının yatay işlem göreceğini söyledi. Bu arada, çevrimiçi bir Main Street anketinde toplam 464 oy kullanıldı. Bunlardan 330 katılımcı veya %71’lik kesim, gelecek hafta altın’ın artmasını bekliyor. 

Diğer 80 katılımcı veya %17’lik kesim daha düşük seviyeler beklediğini söylerken, 54 seçmen veya %11’lik kesim tarafsızdı. Walsh Trading’de ticari riskten korunma eş direktörü olan Sean Lusk, yalnızca enflasyonun kızıştığı için değil, aynı zamanda İsrail ve Gazze Şeridi’ndeki Filistinliler arasındaki çatışma devam ederken Orta Doğu’da artan jeopolitik gerilimler nedeniyle altın konusunda yükselişe geçtiğini söyledi. Sean Lusk piyasaları yorumladı ve şunları söyledi:

Sanırım altın fiyatlarının önümüzdeki birkaç hafta içinde bazı güvenli liman akışlarını çekmesini bekleyebiliriz ve bu da fiyatları 1.850 doların üzerine geri çekebilir.

7 Analist: Altın Fiyatları İçin Haftaya Bu Seviyeleri Bekleyin!

Adrian Day: FED enflasyonun sadece geçici olduğunu söyleyebilir, ancak altın piyasası buna inanmıyor

Sean Lusk, hedefinin altın fiyatlarının nihayetinde ONS başına 1.900 dolara geri dönmesi ve yeni bir güçlü yükseliş trendi başlamadan önce nötr konumda olduğunu ekledi. Adrian Day Asset Management başkanı Adrian Day, yatırımcılar değerli metali bir enflasyon koruması olarak bir kez daha kucakladıkları için altın üzerinde yükselişe geçtiğini söyledi. Adrian Day piyasaları yorumladı ve şunları söyledi:

Duygu değişti ve geçen yılın ikinci yarısında altın’ı terk eden yatırımcılar enflasyonla birlikte geri dönüyor. Federal rezerv enflasyonun sadece geçici olduğunu söyleyebilir, ancak altın fiyatları ve piyasası buna inanmıyor.

Adam Button: Altın fiyatları, Mart ayının düşük seviyelerinden büyük bir sıçrama yaşadı

Darin Newsom Analysis başkanı Darin Newsom, yakın vadede altın üzerinde yükselişe geçtiğini söyledi. Darin Newsom, ABD dolarında daha fazla teknik zayıflık görmeyi beklediğini söyledi. Bununla birlikte, 1.843 dolar seviyesinin kısa vadeli bir direnç seviyesini temsil edebileceğini de sözlerine ekledi.

Ancak herkes altın fiyatlarının yeniden yükselmesini beklemiyor. Adam Button, geçen hafta ONS’u 1.800 doların üzerine çıktıktan sonra, değerli metalin bazı yatay fiyat hareketlerini görebileceğini söyledi. Adam Button piyasaları yorumladı ve şunları söyledi:

Altın fiyatları, Mart ayının düşük seviyelerinden büyük bir sıçrama yaşadı. Şimdi bir sonraki etabın önünde bir miktar konsolidasyon zamanı.

7 Analist: Altın Fiyatları İçin Haftaya Bu Seviyeleri Bekleyin!

Marc Chandler: Altın, 1.845-1.850 bölgesini yeniden test etmek istiyor gibi görünüyor

Bannockburn Global Forex’in genel müdürü Marc Chandler, değerli metalin beklenenden daha güçlü olmasına rağmen, altın için hala biraz temkinli olduğunu söyledi. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Marc Chandler, pazarın biraz gergin olduğunu da sözlerine ekledi. Marc Chandler konuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

Altın fiyatları, 200 günlük hareketli ortalamayı tutan 1.845-1.850 bölgesini yeniden test etmek istiyor gibi görünüyor. Momentum göstergeleri geriliyor. Önümüzdeki haftanın başında satış yapmaya daha meyilli olurum, ancak getirileri dikkatle izlerim.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.