6 teknik analistten Bitcoin yorumu

Kriptocat Haber Editörü
6 teknik analistten Bitcoin yorumu

Wall Street’teki kripto takipçilerine nazaran, Bitcoin geçen yılki yükselişinden sonraki en büyük satış dalgasını yaşıyor.

Evercore ISI’den Rich Ross Bitcoin fiyatının 200 günlük hareketli ortalamasına yanlışsız çekildiğini belirterek kripto paranın yine 40 bin dolar civarına taşıyacağını söylüyor.

Öbür takipçiler ise Elon Musk’ın spekülatif paylaşımlarıyla klasik yatırımcıların ikinci planda kaldığını vurgluyor. Buna ek olarak altının kripto para piyasalarından çıkışlara neden olduğu da düşünülüyor.

6 teknik analistten Bitcoin yorumu

“Fiyatların ivmesi şu an kararlı bir biçimde düşüşe yanlışsız evriliyor” diyen Capital Advisors CEO’su Michael Purves, geçen ay Bitcoin’in düşeceğini varsayım etmişti. Bitcoin için bir öbür değerli düzeyin 42 bin dolar olduğunu söyleyen Purves, Ocak ayındaki rallinin neredeyse bu düzeylerden başladığına işaret etti.

Purves, Bitcoin fiyatının bu düzeyin altına inmesiyle daha fazla kaybın yaşanacağını ancak üzerinde kalırsa da dayanak bularak yeni bir ralliye başlayabileceğini söyledi.

Wave Financial Kıdemli Trader’ı Justin Chuh, “Fiyatlardaki geri çekilme mecburi bir şeydi. Bu sağlıklı birşey lakin hepimizin bunun hiç yaşanmamış olmasını dilediğinden eminim” dedi.

6 teknik analistten Bitcoin yorumu

Fundstrat Küresel Advisors stratejisti David Grider ise kısa vadeli çıkarın ve kriptodaki boğa piyasalarında bu türlü düzeltmelerin olağan olmasını da içeren 9 sebepten dolayı fiyatların tekrar yükseleceğini düşünüyor.

Geleceği bilmiyoruz lakin şu an tabana yakınız ve yatırımcıların bu noktadan panik satışı yapmasını istemiyoruz David Grider

Kurumsal yatırımcılar için dijital varlık platformu yöneten Anchorage Digital Bank Lideri Diogo Monica ise müşterilerinin kripto varlıklarını artırdığını ya da koruduğunu belirterek, “Müşteriler bunun güzel bir giriş noktası olduğunu düşünüyor” dedi.

Blokzincir yüklü bir fon olan Amplify Transformational Veri Sharing ETF’ini takip eden SentimentTrader’dan Dean Christians ise 48 bin 750 dolar sonunu yakından takip edeceğinin altını çizerek “Eğer Bitcoin o düzeyin üzerine çıkmayı başaramazsa… Bir köşeye yazın” dedi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.