6 Analist: Altın Fiyatları Gelecek Hafta Bu Seviyelere Düşebilir!

Kriptocat Haber Editörü
6 Analist: Altın Fiyatları Gelecek Hafta Bu Seviyelere Düşebilir!

Yükselen enflasyon baskıları, ultra-uyumlu para politikası ve daha fazla harcama yapmak isteyen bir hükümetin olduğu bir piyasa ortamında bile altın fiyatları 1.800 doların üzerine çıkamadığı için, hayal kırıklığı altın piyasasına giriyor. İşte analistlerden gelecek haftaya yönelik altın fiyatı tahminleri…

Bob Haberkorn: Şimdi altın için havlu atmanın zamanı değil

Son Kitco News Haftalık altın anketine göre, analistler yatırımcıları bu mevcut ortamda altın yükselemezse daha düşük fiyatların yakın olacağı konusunda uyarıyor. Bununla birlikte, birçok analist, yakın zamandaki desteğin yeniden test edilmesinin pazara yeni satın alma ivmesi çekebileceğini söylüyor. Rjo Futures’ın kıdemli emtia komisyoncusu Bob Haberkorn, “Şimdi altın için havlu atmanın zamanı değil. Altın şu anda mücadele ediyor, ancak bir noktada gününü güneşte geçirecek.” dedi.

Altın piyasası, fiyatların ONS başına 1.800 dolarlık kritik direncin üzerine çıkamaması nedeniyle duyarlılıkta dramatik bir değişim gördü. İki hafta önce, Kitco News Altın araştırması ilk kez Wall Street analistleri arasında düşüş oyu görmedi. Bu hafta, anket tarihinde ilk kez, altın için yükseliş oyu yoktu. Saxo bank emtia stratejisi başkanı Ole Hansen, “Altın en iyi yaptığı şeyi yapıyor… Altın yatırımcılarını sinirlendiriyor.” dedi.

6 Analist: Altın Fiyatları Gelecek Hafta Bu Seviyelere Düşebilir!

Analistler: Altın fiyatları önümüzdeki hafta düşebilir!

Bu hafta, Kitco News’in altın anketine 15 analist katıldı. Bunlardan sekiz analist veya %53’ü altın fiyatlarının düşeceğini söyledi. Kalan yedi analist, yani %47’lik kesim önümüzdeki hafta fiyatlar konusunda tarafsız olduklarını söyledi. Bu arada, çevrimiçi Main Street anketlerinde toplam 954 oy kullanıldı. Bunlardan 512’si, yani %54’lük kesim gelecek hafta altın’ın artmasını bekliyor. Başka bir 249 kişi veya %26’lık kesim daha düşük seviyeler beklerken, 193 seçmen veya %20’si tarafsızdı.

Bazı analistler, altın’ın ONS’unun 1.800 doların üzerine çıkamadığına dikkat çekiyor. Ancak altın, ONS başına 1.750 doların üzerinde güçlü bir başlangıç ​​desteği bulmayı başardı. Haziran ayı altın vadeli işlemleri geçen haftaya göre %0.61 düşüşle 1.765,90 dolar/ONS seviyesinde işlem gördü. Altın piyasasında manşetlerin ötesine bakılarak duyarlılık azalırken, birçok analist daha düşük bir fiyattan altın almaya çalışacaklarını söyledi. Adrian Day Asset Management Başkanı Adrian Day, konuya yönelik şunları söyledi:

Altın’ın, ayın başlarında çıktığı son iki ay için tavan olan 1.745 dolar seviyesini test etmesi gerekiyor. Altın bu yeni tabanı ne kadar erken test ederse o kadar iyi. Uzun vadede altın için çok olumlu, şimdi artan enflasyonla birlikte oldukça açık, ancak bir Federal Rezerv bu konuda hiçbir şey yapmayı reddediyor.

6 Analist: Altın Fiyatları Gelecek Hafta Bu Seviyelere Düşebilir!

Marc Chandler: 1.750 dolar tutulmazsa, izlediğim bir sonraki seviye 1.724 dolar

Şu anda birçok analistin sorduğu soru, yakın vadede altın fiyatlarının ne kadar düşük olabileceğidir. Bannockburn Global Forex’in Genel Müdürü Marc Chandler, 1.750 dolar tutulmazsa, izlediği bir sonraki seviyenin 1.724 dolar olduğunu söyledi. Marc Chandler konuya yönelik şunları söyledi:

MACD ve Slow Stochastic gibi momentum göstergeleri düşmeye hazır görünüyor. Altın fiyatları, Nisan rallisinin %38.2 düzelmesini tutan 1.752 dolar alanına çoktan yaklaştı.

Bob Haberkorn: Altın fiyatları zorlu rekabetle karşı karşıya

Rjo Futures’ın kıdemli emtia komisyoncusu Bob Haberkorn, altın için uzun vadeli potansiyel görmesine rağmen, değerli metalin bakır, kereste, hisse senetleri ve hatta Bitcoin ile zorlu rekabetle karşı karşıya kaldığı için mücadele edeceğini belirtiyor. Çünkü Bob Haberkorn bu piyasalarda önemli bir yukarı yönlü ivme gördüğünü söyledi. Bob Haberkorn konuya yönelik şunları söyledi:

Şu anda piyasada güçlü bir risk alma duygusu var ve kimse altın’ı tutup üzerinde oturmak istemiyor. Yatırımcılar, paralarını yatırmak için emtia piyasalarında başka heyecan verici yerler görüyorlar.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.