5 Dev İsimden Aralık İçin Altın Fiyatları Tahminleri! 5.000 Dolar Diyen Bile Var

Kriptocat Haber Editörü
5 Dev İsimden Aralık İçin Altın Fiyatları Tahminleri! 5.000 Dolar Diyen Bile Var

Beş uzun ayın ardından, kısa bir seans için de olsa altın yatırımcılarının beklediği an geldi. Altın fiyatları için bir başka önemli kilometre taşında, bu hafta fiyat ONS başına 1.900 doların üzerine çıkmayı başardı. Kıymetli metal, yıl içinde pozitife dönmeye yakın. Analistlere göre, dikkat edilmesi gereken sihirli sayı ONS başına 1.918 dolar.

Altın fiyatları, Temmuz’dan bu yana en iyi aylık kazançlarını görüyor

Altın fiyatları sadece ONS başına 1.900 dolara yükselmekle kalmadı, aynı zamanda değerli metal Temmuz’dan bu yana en iyi aylık kazançlarını görüyor. Önümüzdeki hafta Haziran ayına girerken altın’ın ONS’u 130 dolardan fazla yükseldi. Şimdi soru şu ki piyasada yükseliş çağrıları yeniden çınlamaya başladığında, altın’ın deposunda 2.000 doların üzerine çıkmak için yeterli yakıt var mı? 

5 Dev İsimden Aralık İçin Altın Fiyatları Tahminleri! 5.000 Dolar Diyen Bile Var

Birçok analiste göre, altın’ın yükselişi, enflasyon tehdidi büyüdükçe daha yeni başlıyor. Perşembe günü, Avrupalı ​​varlık yönetimi firması Incrementum AG, yıllık “In Gold We Trust” raporunu yayınladı. 300 sayfalık raporu okuyacak vaktiniz yoksa endişelenmeyin. Sonuç olarak, enflasyonu yeni bir başlangıç ​​olarak görüyorlar. Fiyat baskıları artıyor ve henüz para arzı hızının başladığını bile görmedik.

3 analistten altın fiyatı tahminleri: 10.000, 5.000 ve 2.200 dolar!

Enflasyon arttıkça, Incrementum altın’ın on yıl içinde 10.000 dolara ulaşması için bir yol öngörüyor. Bununla birlikte, bu yıl için firma, altın fiyatlarının Aralık ayına kadar 2.000 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasını istiyor. Gelecekte beş haneli altın fiyatları gören sadece onlar değil. Guggenheim’ın CIO’su Scott Minerd, para kripto para piyasasından ayrılmaya devam ettikçe altın fiyatlarının ONS başına 5.000 ila 10.000 dolar arasında olacağını öngörüyor.

Portfolio Wealth Advisors’ın başkanı ve baş yatırım sorumlusu Lee Munson, yeni verdiği bir röportajda bu yeni para basımı döngüsü sırasında altın fiyatlarının ONS başına 2.200 dolara çıkacağını öngördüğünü söyledi. Lee Munson konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Kriz için altın almıyorum. Satın alıyorum, çünkü bir kriz olduğunda ve merkez bankalarının yarın yokmuş gibi para basacağını düşünüyorum. O zaman daha büyük bir altın rezervine sahip olmak istiyorum.

5 Dev İsimden Aralık İçin Altın Fiyatları Tahminleri! 5.000 Dolar Diyen Bile Var

Peter Grosskop, yıl sonuna kadar altın’ın rekor seviyelere ulaşmasını bekliyor

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, altın piyasasındaki bir diğer büyük isim Sprott Inc.’in CEO’su Peter Grosskopf, daha yüksek altın fiyatlarının matematiğinin oldukça açık olduğunu söyledi. Ayrıca Peter Grosskopf, yıl sonuna kadar altın’ın rekor seviyelere ulaşmasını beklediğini de sözlerine ekledi.

Altın piyasası sadece yenilenen yatırımcı ilgisini görmekle kalmıyor, aynı zamanda Bitcoin ve kripto para birimleriyle olan rekabeti de azalıyor. Şimdilik analistlere göre, bu iki varlık bir portföyde bir arada bulunabilir gibi görünüyor. O’Shares ETF’lerin başkanı ve Shark Tank’ın yıldızı Kevin O’Leary, Bitcoin konusunda çok iyimser olduğunu, ancak aynı zamanda altın için %5’lik bir tahsisat tuttuğunu söylüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.