5 Analist: Altın Fiyatları, Kısa Vadede Bu Seviyeleri Hedefliyor!

Kriptocat Haber Editörü
5 Analist: Altın Fiyatları, Kısa Vadede Bu Seviyeleri Hedefliyor!

Altın fiyatları, 1.800 doları aştı ve ONS başına 1.850 dolara kadar çıktı. Değerli metal, yılın başından bu yana en büyük haftalık kazancını kaydediyor. Analistler de enflasyon korkularını ve ABD dolarının zayıflığını öne sürdükleri için piyasada yükseliş hareketlerinin devamını bekliyorlar. Analistler altın için önümüzdeki hafta 1.900 dolar seviyesini bile göz ardı etmiyor.

Blake Morrow: Altın fiyatları ilk olarak 1.838 doları hedefleyecek

Altın fiyatı, yazım sırasında 1.830 doların üzerinde işlem görüyor. Popüler piyasa analisti Blake Morrow ise sarı metalin son fiyat hareketlerini yorumluyor. Analiste göre altın ilk olarak 1.838 dolar seviyesini hedefleyecek. Blake Morrow, konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın, 1.800 dolarlık seviyedeki direncini kırdı ve 1.800 dolar seviyesinin üzerindeyken risk 200 MA’ya geri dönme riski. Çift dip paterni ilk olarak 1.838 dolar seviyesini hedefleyecek. Ancak günlük RSI 200 DMA’yı neredeyse hiç satın almadığından ve 1.855 seviyesindeki %61,8 Fibonacci oranı yakın vadede mantıklı bir hedef gibi görünüyor. Geçen hafta 1.756 seviyesine geri dönmenin, yakın vadede bu harekete yardımcı olan %38 “sığ” bir geri çekilme olduğunu unutmayın.

5 Analist: Altın Fiyatları, Kısa Vadede Bu Seviyeleri Hedefliyor!

Jason Teed: Son gelişmeler, sarı metali yatırımcılar için tahvillere göre nispeten daha çekici hale getirecek

Altın fiyatları, Cuma günü yükseldi ve ABD’deki çalışma koşullarının yakından izlenen bir aylık okumasının tahmin edilenden çok daha zayıf olmasının ardından neredeyse üç aydaki en yüksek kapanışını kaydetti. Altın Külçe Strateji Fonu QGLDX’in eş portföy yöneticisi Jason Teed, ABD’deki tarım dışı maaş bordrolarının “son tahminlerin önemli ölçüde altında” olduğunu ve altın fiyatlarının “karşılık olarak yükseldiğini” söyledi.

ABD Çalışma Bakanlığı Cuma günü, ekonominin Nisan ayında 266.000 iş kazandığını, bu ayın en bastırılmış tahmininden bile çok daha az olduğunu ve COVID salgınının iyileşmesinin gücü ve hızı hakkında bazı soruları gündeme getirdiğini bildirdi. Jason Teed, yeni verdiği bir demeçte, “Veriler Federal Rezerv’in şu an için faiz oranlarını düşük tutmaya devam edeceğine dair bazı beklentileri beslemeye yardımcı oldu. Bu, metali yatırımcılar için tahvillere göre nispeten daha çekici hale getirecektir.” dedi.

Naeem Aslam: Dolardaki zayıflık altın fiyatlarını arttırabilir

AvaTrade’de baş piyasa analisti olan Naeem Aslam, piyasa güncellemesinde önemli yorumlarda bulundu ve şunları söyledi:

İş verilerinin ardından, açık olan bir şey var. FED gevşek para politikasının yakında hiçbir yere gitmeyeceği gösterdi. Dolar endeksi, bu veriler yayına girerken daha zayıftı ve şimdi, altın gibi dolar cinsinden emtiaların fiyatlarını artırma eğilimi gösterecek olan dolar için önümüzde daha fazla zayıflık olduğunu kesin olarak biliyoruz.

5 Analist: Altın Fiyatları, Kısa Vadede Bu Seviyeleri Hedefliyor!

Dan Russo: Altın için sırada 1.868 dolar ve 1.914 dolar var!

Potomac Fon Yönetimi portföy yöneticisi Dan Russo, Perşembe günü 1.800 doların üzerinde kapanan altın vadeli işlemlerinin “kısa vadeli yükseliş trendini korumak açısından önemli olduğunu” söyledi. Dan Russo, teknik ticaret bazında, “yukarı yönlü potansiyel” açısından izlenecek iki önemli fiyat seviyesinin yaklaşık 1.868 dolar ve ONS başına 1.914 dolar olduğunu söyledi. Dan Russo’ya göre, fiyatların 1.900 dolar ila 1.950 dolar aralığında “aşılması gereken çok fazla direnç” görmesi muhtemel.

Jason Teed: Beklenenden daha erken…

Jason Teed piyasaları yorumlayarak konuya yönelik şunları söyledi:

Dolayısıyla son gelişmeler, istihdam verileriyle özellikle 1.800 doların üzerinde kapandıktan sonra altın boğalarını tatmin edecek kadar büyük bir hayal kırıklığı oldu. Aynı zamanda rapor, FED’in kolay para politikası duruşundan geri adım atacağına dair korkuları muhtemelen yatıştıracak. Beklenenden daha erken… Piyasa FED’in akomodatif kalmasını ne kadar uzun süre beklerse, bakır fiyatları o kadar uzun süre rüzgar olacak.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.