5 Analist: Altın Fiyatı Gelecek Hafta Bu Seviyeleri Görebilir!

Kriptocat Haber Editörü
5 Analist: Altın Fiyatı Gelecek Hafta Bu Seviyeleri Görebilir!

Altın fiyatı, Mart sonundaki dipten bu yana 220 dolardan fazla toparlanmasının ardından bu yıl görülen en yüksek seviyelere doğru ilerliyor. Analistler, altın için mükemmel bir ortam olduğunu öne sürerek, izlenmesi gereken seviye olarak ONS ​​başına 1.950 dolara işaret ediyor.

Edward Moya: Piyasa şu anda altın ticareti konusunda heyecanlı

Altın fiyatı, bu haftanın başlarında bu seviyeyi zaten aştıktan sonra Cuma günü ONS başına 1.900 dolar civarında işlem görüyordu. OANDA kıdemli piyasa analisti Edward Moya, yeni verdiği bir demeçte, şunları söyledi:

Altın fiyatı bunu yaptı… Son iki aydır altın’ın 1.600 dolara düşeceğini söyleyen telefonlarla uğraşıyoruz.  Piyasa şu anda altın ticareti konusunda heyecanlı. Gerçek şu ki ABD Hazine getirileri topraklanırsa, FED’in tonunu değiştirmek için işgücü piyasasında önemli bir iyileşme gerekecek.

5 Analist: Altın Fiyatı Gelecek Hafta Bu Seviyeleri Görebilir!

Bart Melek, Altın fiyatlarının neden yükseldiğini açıkladı

TD Securities küresel strateji başkanı Bart Melek, altın’ın bu kazançları şu anda piyasanın, beklenenden daha düşük ekonomik verileri ve yüksek enflasyon rakamlarını sindirmesi nedeniyle gördüğünü söyledi. Bart Melek piyasaları yorumlayarak konuya yönelik şunları söyledi:

Bir yandan, biraz hayal kırıklığı oluşturan makro göstergelerle birlikte biraz yüksek enflasyon görüyoruz. En dikkat çekici Nisan ayı perakende rakamları oldu. Ayrıca bir ay önceki istihdam rakamları da düşündüğümüz gücün dörtte biri kadar geldi. Ekonomik göstergeler yavaşlıyor, beklentiler daha aşağıya yerleştirildi ve enflasyon hala yüksek. Veriler yavaşlarken veya sabitken FED’in ekonomik koşulları sıkılaştırdığını görmek zor.

Edward Moya: 1.950 dolar, izlenmesi gereken bir sonraki kilit seviye

OANDA kıdemli piyasa analisti Edward Moya, merkez bankası talebinin iyileştiğine dair işaretler olduğunu da sözlerine ekledi. Edward Moya konuya yönelik şunları söyledi:

FED, piyasaları yüksek enflasyona rağmen sabırlı kalacağına ikna etmiş görünüyor. Merkez bankası, altın fiyatlarının yükselmeye devam etmesi için yeşil ışık yakıyor. 1.950 dolar, izlenmesi gereken bir sonraki kilit seviyedir. Daha fazla merkez bankasının altın satın alması ve daha fazla perakende yatırımcının altın destekli ETF’lere girmesiyle birlikte, bir yükseliş patlaması potansiyeli var. Piyasa, rekor seviyelerden o kadar uzak olmadığımız gerçeğine sabitlenebilir. Momentum gerçekten oluşmaya başlıyor.

5 Analist: Altın Fiyatı Gelecek Hafta Bu Seviyeleri Görebilir!

Kevin Grady: ONS başına 1.938 dolar altın fiyatı için şimdi bir hedef!

Analistler Kitco News’e verdiği demeçte, kripto oynaklığının altın için bir miktar destek sağlamaya devam ettiğini söyledi. Phoenix Futures and Options LLC başkanı Kevin Grady, piyasaları yorumlayarak şunları söyledi:

Kripto paraların düzeltilmesi altın’a yardımcı oluyor.  Kesinlikle bir korelasyon var. Bu, boğaların beklediği ortam. ONS başına 1.938 dolar 7 Ocak’ta en yüksek seviyedeydi. Bu altın için bir hedef. Bu seviyenin izini sürmeliyiz.

Edward Moya: Bu gelişmeyle altın beklenmedik bir tepkiyle 30-40 dolar düşebilir

Edward Moya’ya göre, ABD’de uzun hafta sonu Anma Günü ışığında likidite eksikliği nedeniyle önümüzdeki birkaç gün için dalgalı piyasaları dışlamıyor. Ancak Edward Moya’ya göre, önümüzdeki hafta altın için büyük bir engel, Cuma günü ABD’den gelen istihdam verileri olabilir. Edward Moya konuya yönelik şunları söyledi:

En büyük sorun, Mayıs rakamlarının yukarı yönde şaşırtması olabilir. Önümüzdeki hafta birçok yatırımcı istihdam sayısına ve maaşlara bakacak. Bu altın için büyük bir risk. Önceki ay için büyük bir yukarı yönlü sürpriz ve sağlam revizyonlar görürsek, bunun 10 yıllık Hazine getirilerini 1,70’e gönderme potansiyeli var ve altın beklenmedik bir tepkiyle 30-40 dolar düşebilir.

5 Analist: Altın Fiyatı Gelecek Hafta Bu Seviyeleri Görebilir!

Phillip Streible: Altın fiyatı güçlü bir toparlanma yaşadı ve düzeltmeye açık

Blue Line Futures baş piyasa stratejisti Phillip Streible, bordro sayısı beklentileri alt üst ederse, getirilerin daha yüksek olacağını söyledi. Phillip Streible konuya yönelik şunları söyledi:

Altın güçlü bir toparlanma yaşadı ve düzeltmeye açık. İstihdam beklentileri aşarsa, getiriler yükselir ve ABD doları toparlanır. Altın’da aynı zamanda, 1.918 dolar civarında olan, yılda başabaş noktasına ulaşmaya çalışan birçok yatırımcı var. Bu, altın’ı bu seviyelerde kar etme riskine sokuyor.

Edward Moya’ya göre, arz sorunlarının ABD işgücü piyasasını rahatsız etmeye devam etmesi muhtemel. Edward Moya “Geçen ay bir milyon yeni iş, fikir birliğiydi. Şimdi, en yüksek projeksiyon bile Mayıs ayı için bir milyon iş değil” dedi. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, altın fiyatları için daha fazla tahmin adına “Tarih Bile Verdiler! İşte Analistlerden Altın İçin Rekor Tahminler”isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.