4 Analist: Altın Fiyatları İçin Şimdi Bu Seviyeleri Bekleyin!

Kriptocat Haber Editörü
4 Analist: Altın Fiyatları İçin Şimdi Bu Seviyeleri Bekleyin!

Altın yatırımcıları nihayet rahat bir nefes alabilir. Çünkü fiyatlar 1.800 dolarlık direnci kırdı ve bazı analistler daha yüksek altın fiyatları için potansiyel görüyor.

Bark Melek: Altın fiyatları için güzel bir küçük ralli için hazırlanıyoruz

Haziran altın vadeli işlemleri en son gün bazında %0,31 oranında artışla ONS başına 1.820 dolardan işlem gördü. Analistlere göre, reel tahvil getirilerini Şubat ortasından bu yana en düşük noktasına çeken artan enflasyon endişeleri altın piyasasında bir kıvılcım oluşturdu. TD Securities emtia stratejisi başkanı Bark Melek, yükselen enflasyon baskıları nedeniyle 10 yıllık başabaş faiz oranlarının yükseldiğini ve bunun da ABD dolarına zarar verdiğini belirtti.

Bark Melek, yükselen enflasyonun altın fiyatlarının ONS başına 1.800 doların üzerine çıkmasına yardımcı olduğunu da sözlerine ekledi. Bu durum, satın alma ve satışların durdurulmasıyla birlikte bazı teknik alımları başlattı. Altın yaşamsal bir direniş noktasının üzerinde sağlam bir hamle yapsa da Bark Melek, yeni ivmeyi sürdürmek için daha çok çalışma yapılması gerektiğini söyledi. Bark Melek konuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

Bu ortamda, asla tamamen ormanın dışında değiliz, ancak ivme kazandıkça altın fiyatları için güzel bir küçük ralli için hazırlanıyoruz.

4 Analist: Altın Fiyatları İçin Şimdi Bu Seviyeleri Bekleyin!

Robin Bhar: Piyasadaki yükselen yükseliş ivmesi sağlamlaşabilir! Sırada 1.868 dolar var

Patlama, hayal kırıklığına uğramış altın yatırımcıları için iyi bir haber olsa da bağımsız bir piyasa analisti olan Robin Bhar, kıymetli metalin bu kazançları Cuma gününe kadar elinde tutmasını istediğini söyledi. Yatırımcılar enflasyona karşı önemli korumalar ararken Robin Bhar, bu hareketin piyasadaki yükselen yükseliş ivmesini sağlamlaştırmaya yardımcı olduğunu da sözlerine ekledi. Robin Bhar konuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

Altın’da son zamanlarda gördüğümüz teknik ve temel gelişmeler, ileride daha iyi zamanların işaretleridir. Ortaya çıkması beklenen tüm teşviklerle, bu daha fazla borç ve daha yüksek enflasyon açıklamasının neden altın fiyatlarını desteklemeye ve hatta yükseltmeye devam edeceğini anlayabiliyorum.

Colin Cieszynski: Altın fiyatları daha yükseğe çıkmak için daha fazla alana sahip! 1.850 dolar var sırada

Robin Bhar, altın için bir sonraki büyük engelin, fiyatların şu anda ONS başına 1.868 dolar olan 200 günlük hareketli ortalamalarının üzerine çıkması olacağını da sözlerine ekledi. SIA Wealth Management’ın baş piyasa stratejisti Colin Cieszynski, altın’ın daha yükseğe çıkmak için daha fazla alana sahip olduğunu düşündüğünü söyledi. Colin Cieszynski, değerli metalin fiyat hareketini sağlam bir kırılma olarak tanımladı. Colin Cieszynski konuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

Altın olarak gördüklerimi beğendim. Fazla satın alınmadı ve oldukça iyi bir ivme kazanıyor. Ayrıca gümüş fiyatlarının önemli ölçüde yükseldiğini görüyoruz, bu nedenle bu sadece değerli metaller için iyi bir gün.

4 Analist: Altın Fiyatları İçin Şimdi Bu Seviyeleri Bekleyin!

Bill Baruch: 1.850 doların üzerine geri dönebilirsek, o zaman tekrar yeni zirveler gelir

Colin Cieszynski, altın fiyatlarının ONS başına 1.800 doların üzerinde desteği tuttuğunu ve ardından ONS’unun 1.850 dolara çıkmasını beklediğini söyledi. Blue Line Futures Başkanı Bill Baruch, 1.800 dolarlık hareketin, fiyatlar 1.750 doların altına düştüğünde verilen teknik hasarı onardığını söyledi. Bill Baruch, altın fiyatlarının yükselebileceği konusunda iyimser olsa da 1.830 dolar ile 1.850 dolar arasında güçlü bir direnç olduğunu ekledi. Bill Baruch konuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

Bence altın fiyatları için 1.850 doların üzerine geri dönebilirsek, o zaman tekrar yeni zirvelere doğru yola çıkabiliriz.

Ekonomistler: Altın fiyatları, Cuma günkü tarım dışı maaş bordro raporundan korkmak zorunda değil!

Enflasyon korkuları altın fiyatlarını yükseltirken, bazı analistler ekonomik verilerin iyileştirilmesinin değerli metal için ters rüzgar olmaya devam edeceğini belirtiyor. En önemli olay riski, Nisan ayının tarım dışı maaş bordrosu raporuyla Cuma günü geldi. Genel piyasa tahminlerine göre, ekonomistler ABD ekonomisinin yaklaşık bir milyon iş oluşturmasını bekliyor.

4 Analist: Altın Fiyatları İçin Şimdi Bu Seviyeleri Bekleyin!

İşgücü piyasasının iyileşmesi beklenmesine rağmen analistler, Nisan ayı istihdam raporunun Federal Rezerv’in öngörülebilir gelecekte ultra-uyumlu para politikasını sürdüreceğine dair beklentileri değiştirmeyeceğini söylediler. Bark Melek konuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

FED, ekonomiyi sıcak çalıştırmak isteyecek ve bu değiştiğinde değişecek. Açıkçası, FED’in bile zamanlamayı bildiğini sanmıyorum. Şimdilik, baskı, baskı, baskı, harcama, harcama, harcama yöntemi olacak.

Robin Bhar: Nisan ayındaki gelişmeler, altın piyasasının yeni ivmesini etkilemedi

Robin Bhar ayrıca, Nisan ayındaki gelişmelerin altın piyasasının yeni ivmesini etkilediğini düşünmediğini söyledi. Robin Bhar konuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

Powell geçenlerde, ekonominin tam istihdama ulaşması için daha yapılacak çok şey olduğunu ve bir raporun bunu değiştirmeyeceğini söyledi.

Colin Cieszynski, verilerin beklentileri karşılamaması durumunda Cuma günü altın’ın yükselebileceğini söyledi. Colin Cieszynski, finansal piyasalarda çok fazla iyimserlik olduğunu ve istihdamın belirlenen yüksek çıtayı karşılamaması durumunda bunun hızla kötüleşebileceğini de sözlerine ekledi.

4 Analist: Altın Fiyatları İçin Şimdi Bu Seviyeleri Bekleyin!

Bill Baruch: FED’in para politikası önemli bir risk olmaya devam edecek!

Bill Baruch yakın vadede altın konusunda iyimser olsa da Federal Rezerv para politikasının önemli bir risk olmaya devam ettiğini söyledi. Cuma günkü istihdam verileri mevcut politikaları değiştirmeyecek olsa da Bill Baruch, düşen ilk domino olabileceğini de sözlerine ekledi. Bill Baruch, hedge için altın opsiyonları satın aldığını, yükseliş bahisleri olduğunu ekledi. Bill Baruch konuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

Güçlü bir istihdam raporu alırsanız, bazı FED üyelerinden şahin yorumları duymaya başlayabilirsiniz. Fazla olmayacak, ancak kararlılıklarını test etmek için piyasayı incelemeye başlayabilirler. Yaz boyunca iyi iş rakamları alırsak, FED para politikasını sıkılaştırmak ve alımlarını azaltmaya başlamak için Eylül ayında temelleri atmaya başlayabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.